Liberty se principiálně dohodla s věřiteli na globální restrukturalizaci dluhu

Výbor pro restrukturalizaci a transformaci skupiny Liberty Steel (dále jen LIBERTY) dnes oznámil, že Liberty podepsala smlouvu o smlouvě budoucí ve formě smlouvy o principiální dohodě (dále jen dohoda) o restrukturalizaci dluhu se stranami odpovědnými za hlavní věřitele Greensill Capital (UK) Limited, Greensill Bank AG a Credit Suisse Asset Management (Švýcarsko) Limited (dále jen věřitelé), což je významný krok v refinancování skupiny.

Liberty a Greensill Bank jako hlavní věřitel jednají o obdobné smlouvě o smlouvě budoucí pro restrukturalizaci dluhu evropských ocelářských podniků Liberty.

Nyní se připravuje dokumentace k této dohodě, která bude procházet interním schvalováním. Strany budou pracovat na přípravě a realizaci této dohody a poskytnou společnosti Liberty nástroje pro rozvoj dlouhodobě udržitelného financování. V souladu s dohodou stáhly strany své návrhy na vyhlášení konkurzu na subjekty společnosti Liberty.

Dohoda umožní společnosti Liberty pokračovat v realizaci strategie výroby zelené oceli (GREENSTEEL) a kroků směrem k průkopnickému cíli v ocelářství dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2030.

"Po několika měsících vyjednávání jsme nyní dosáhli principiální dohody, která zajistí splácení dluhů věřitelům a výrazně sníží finanční rizika pro Liberty. Jedná se o významný krok v oblasti naší restrukturalizace a transformace. Nyní budeme společně s věřiteli pracovat na přípravě a realizaci této dohody," uvedl Jeffrey Kabel, ředitel pro transformaci ze skupiny Liberty Steel.

Poznámky

- dohoda zahrnuje všechny hlavní věřitele Greensill; Credit Suisse Asset Management, Greensill Bank a Greensill Capital Limited.

- Splácení bude realizováno formou paušálních, pravidelných i jednorázových splátek.

Další informace:

David Ollier

Globální vedoucí komunikace

David.Ollier@gfgalliance.com

Andrew Mitchell

Vedoucí komunikace – Velká Británie

Andrew.Mitchell@gfgalliance.com

Patrick Toyne-Sewell

Vedoucí komunikace – Evropa

Patrick.toyne-sewell@gfgalliance.com

Skupina Liberty Steel, součást uskupení GFG Alliance a přední výrobce zelené oceli (GREENSTEEL), je integrovaným ocelářským podnikem, který spojuje aktiva v celém dodavatelském řetězci, od výroby tekuté oceli ze surových a recyklovaných materiálů až po přesně konstruované oceli s vysokou přidanou hodnotou. Skupina má celkovou válcovací kapacitou 20 milionů tun, více než 200 výrobních závodů v 10 zemích světa a více než 30.000 zaměstnanců, provozy prvovýroby a druhovýroby, servisní centra a distribuční místa ve Velké Británii, na evropském kontinentu, v Austrálii, Spojených státech a Číně, které obsluhují náročná odvětví jako stavebnictví, energetiku, letecký průmysl a automobilový průmysl a infrastrukturu. Liberty Steel je průkopníkem udržitelného ocelářství s posláním stát se uhlíkově neutrální do roku 2030.

www.libertysteelgroup.com

www.gfgalliance.com

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-hutě-průmysl-firmy-PP Partners Praque-LIBERTY Ostrava

Oblast
Moravskoslezský (ov)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.