Směrnice NIS2 zpřísní nároky na kyberbezpečnost státu i firem, mezi prvními jsme na ni připraveni

Po několika měsících byl v Analytics Data Factory ukončen audit s pozitivním výsledkem. Společnost se stala držitelem certifikátu TISAX® třetího stupně. Trusted Information Security Assessment Exchange je německá bezpečnostní norma, garantující schopnost chránit citlivé informace partnerů a zákazníků. Certifikace pomohla ADF stát se jednou z prvních společností v České republice, která díky zaváděným ochranným opatřením a procesům, bude schopna plnit požadavky Nařízení NIS2, tedy Nařízení Evropského parlamentu a Rady Evropy o opatřeních k zajištění vysoké společné úrovně kybernetické bezpečnosti, které vejde v platnost v roce 2024.

"Certifikace deklaruje, že ADF dokáže naplnit nejnáročnějším požadavky zákazníka. Norma, potvrzuje důvěryhodnost společnosti. TISAX® certifikace protection class very hight je vyžadována zejména v segmentu automobilového průmyslu, kde je kladen velký důraz na ochranu informací a dat v oblasti vývoje produktu. Díky certifikaci jsme se zařadili mezi vybrané společnosti, které mohou pracovat pro Automotive," říká Kamil Mahdal CEO a zakladatel Analatytics Data Factory. Dále doplňuje. "Směrnice NIS2 přinese mnoho změn v zajišťování bezpečnosti sítí a informačních systémů v celé Evropské unii, proto vnímáme implementaci TISAX® jako přirozený krok."

Od dubna tohoto roku je společnost certifikována dle normy ČSN EN ISO/EIC 27001:2014 v oboru implementace a rozvoji IT systémů. Analytics Data Factory dbá na vysoký standard ochrany při zpracování informací, které si společnosti mezi sebou vyměňují a je tak schopna splnit nejnáročnější požadavky zákazníka z kteréhokoliv segmentu.

O společnosti

Analytics Data Factory s.r.o. působí na evropském, asijském a africkém trhu od roku 2016. Společnost se specializuje na rozvoj CRM, přímou komunikaci bank a pojišťoven. Pomáhá firmám nastavovat a řídit procesy v oblasti detekcí Fraudu. Nabízí víceúčelovou inteligentní platformu pro podporu digitalizace v?oblasti maloobchodu. Analytics Data Factory je zlatým partnerem společnosti SAS pro Českou a Slovenskou republiku, poskytuje podporu všech jejich řešením a produktům. Mezi významné zákazníky patří Komerční banka, Home Credit, Česká podnikatelská pojišťovna, pojišťovna Kooperativa, ČSOB nebo Airbank. Více informací o společnosti na www.byadf.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-počítače-internet-trh-bezpečnost-firmy-Analytics Data Factory

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
IT, telekomunikace
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.