V Praze budou opět k vidění umělecké panenky z celého světa a charitativní projekt „Poslové míru“ ukrajinských umělců

Tatiana Mokhryakova Ksenia Bazenova Katerina Guseva Annika Aedma Nadezda Kravchenko Tatiana Mokhryakova

Již 7. ročník mezinárodní výstavy profesionálních uměleckých panenek, loutek a sběratelských medvídků Teddy, které se účastní umělci z více než čtyřiceti zemí světa se bude opět konat v Paláci Lucerna v Praze. Akci je možné navštívit od pátku 11. 11. do neděle 13. 11. 2022.

Výstava, jejíž patronkou je úspěšná česká herečka Bára Štěpánová, se bude opět konat po dlouhé pauze způsobené pandemií covidu-19. Pauza však nic nemění na velikosti a důležitosti celé akce, které se opět bude účastnit přes 80 umělců z České republiky, ale i ze zahraničí.

Tento ročník bude ještě ozvláštněný charitativním projektem na podporu ukrajinských umělců.

"Umělci z Ukrajiny patří k absolutní špičce v tomto oboru a pravidelně naši výstavu navštěvovali. Mezi nimi máme spoustu blízkých přátel, proto jsme se pro ně rozhodli udělat charitativní projekt a pomocí dobrovolníků přivézt sem jejich nejaktuálnější díla.

Sami umělci tato díla nazývají „Poslové Míru“. Připravujeme tedy překrásnou expozici panenek z Doněcka, Charkova, Kyjeva a dalších válkou zmítaných oblastí. Víme, že právě tito autoři potřebují naši pozornost a pomoc nejvíce. Právě jim chceme ukázat, že to co dělají má smysl a budoucnost,“ říká ředitelka výstavy Bohdana Klátilová.

Kromě toho nejlepšího z panenkového umění, které obdivují nejen fanoušci, ale právě i sběratelé, představí na tomto ročníku svůj projekt i Studio 14 z Estonska. Jedná se o umělecký projekt volného sdružení progresivních výtvarníků, jejíž tvorba balancuje na hraně figurální tvorby a užitého designu. Nikdy však netvoří limitované kolekce, každý jejich kus je jedinečný a nikdy se již neopakuje.

Výstavy se letos zúčastní zhruba 100 panenkových umělců, „teddystů“ - výrobců typických sběratelských medvídků a loutkářů z celého světa např. z USA, Německa, Izraele, Francie a Holandska, které patří i ke sběratelským velmocem.

Součástí programu jsou také umělecké kurzy pro amatéry, prezentace modelování od zástupců Amerického Institutu Panenkového Umění (NIADA) či umělecká soutěž, včetně dětské kategorie umělecké soutěže Doll Prague 2022.

Více informací najdete přímo na stránkách výstavy www.dollprague.com či na sociálních sítích výstavy.

Vstupenky na výstavu pořídíte za 200 Kč na místě v Paláci Lucerna, děti do 6 let mají vstup zdarma.

Kdy: 11. – 13. 11. 2022

Kde: Palác Lucerna, Václavské náměstí, Praha 1

Odkaz na fotografie: https://drive.google.com/drive/folders/1RMj6hoZe7yn2r-50ZVHYDz0cRqOlmfmI?usp=share_link

Kontakt: Kateřina Petránková, production@dollprague.com

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-Ukrajina-hobby-výtvarné-sociální-hračky-Doll Prague-firmy-ART CZ

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Média, společnost a životní styl
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.