5. ročník Čínského mezinárodního veletrhu dovozu přivítal více účastníků

Národní výstavní a kongresové centrum - hlavní místo konání Čínského mezinárodního veletrhu dovozu (CIIE)

Národní výstavní a kongresové centrum - hlavní místo konání Čínského mezinárodního veletrhu dovozu (CIIE)

Ve dnech 5. až 10. listopadu se v Šanghaji už popáté koná mezinárodní veletrh China International Import Expo, který je všeobecně považován za premiérovou platformu pro zahraniční podniky, jež mohou využít nesčetných příležitostí na čínském trhu.

Podle Sun Chenghaie, zástupce generálního ředitele CIIE Bureau, který to uvedl na tiskové konferenci 1. listopadu, potvrdilo účast celkem 145 zemí, regionů a mezinárodních organizací.

První veletrh na světě s dovozní tematikou, který byl zahájen v roce 2018, bude opět zahrnovat obchodní výstavu, národní výstavy a Mezinárodní ekonomické fórum Hongqiao. Poprvé se národní výstavy zúčastní těchto osm zemí - Nikaragua, Džibutsko, Mauritánie, Komory, Mosambik, Demokratická republika Kongo, Irák a Island.

Kromě toho se veletrhu zúčastní firmy ze všech členských států Regionálního komplexního hospodářského partnerství. Zvýšil se také počet zúčastněných zemí zapojených do iniciativy Pásmo a cesta a Šanghajské organizace pro spolupráci.

Na obchodní výstavě se představí celkem 284 z 500 největších světových podniků a průmyslových gigantů. Stovky nových výrobků, technologií a služeb budou vystaveny v šesti hlavních výstavních oblastech - potravinářské a zemědělské produkty, inteligentní průmysl a informační technologie, lékařské vybavení a zdravotnické produkty, spotřební zboží, obchod se službami a automobily, uvedl Sun.V souladu s národním 14. pětiletým plánem (2021 až 2025) a cíli do roku 2035 byly na akci zřízeny speciální podsekce pro průmysl osiv plodin a umělou inteligenci, optimalizována speciální podsekce pro nízkouhlíkovou energii a technologie na ochranu životního prostředí a rozšířena podsekce pro inovace a inkubaci. V podsekci pro inovace a inkubaci představí své produkty a služby více než 150 začínajících podniků specializovaných na technologická zařízení, spotřební výrobky a lékařské a automobilové obory.

Mezinárodní ekonomické fórum Hongqiao, které je nedílnou součástí CIIE, se letos více zaměří na témata související s globální otevřeností a počet dílčích fór se rozšíří ze 14 na 24.

Některá paralelní zasedání budou spolupořádat ministerstva a komise, think-tanky a řada mezinárodních organizací, včetně Organizace OSN pro průmyslový rozvoj, Populačního fondu OSN, Globálního paktu OSN atd. Na pěti z těchto fór přednesou hlavní projevy laureáti Nobelovy ceny.

Během fóra bude zveřejněno téměř 20 autoritativních zpráv, včetně zprávy World Openness Report 2022.

Kontakt:

paní Cui Yan

Tel:0086-21-968888

E-mail:ciie2022@ciie.org

web:http://www.ciie.org/zbh/en/

Facebook:https://www.facebook.com/ciieonline

Twitter:https://twitter.com/ciieonline

Klíčová slova Čína-obchod-trh-China International Import Expo

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.