Podcast: BNP Paribas Cardif Pojišťovna – tak trochu jiná pojišťovna

Generální ředitel BNP Paribas Cardif Pojišťovny Zdeněk Jaroš

Generální ředitel BNP Paribas Cardif Pojišťovny Zdeněk Jaroš

Generální ředitel BNP Paribas Cardif Pojišťovny Zdeněk Jaroš

Co to znamená, že je BNP Paribas Cardif Pojišťovna specializovanou pojišťovnou a jaké služby nabízí? V čem spočívá její důraz na řešení plnění finančních závazků a jakou službou předběhli její specialisté dobu před krizovým rokem 2020? Od asistence přes inovace po budování nového klientského ekosystému: vede tudy cesta k pojišťovně budoucnosti?

Na tyto a další otázky odpovídá v podcastu Četkast pro Business generální ředitel BNP Paribas Cardif Pojišťovny Zdeněk Jaroš. Jinak také člověk, který slaví v tomto roce přesně 20 let působení v manažerských patrech české odnože francouzské matky. A to od pozice obchodního ředitele a generálního ředitele pro Českou republiku přes Head of BNP Paribas Central and Eastern Europe, kumulovanou funkci generálního ředitele pro střední a východní Evropu až po generálního ředitele české BNP Paribas Cardif Pojišťovny a.s., předsedy představenstva BNP Paribas Cardif Pojišťovny a.s. a jednatele BNP Paribas Cardif services – centra pro sdílených služeb pro střední a východní Evropu. Hovoří tedy osoba povolaná srovnávat a načrtávat nové vize.

“Naše specializace spočívá ve finančních produktech, které nabízíme a které se vážou k produktům bankovních a nebankovních institucí, což mohou být hotovostní půjčky, hypotéky nebo platební kreditní karty. Nemáme vlastní distribuci, k ní používáme právě tyto bankovní nebo nebankovní domy, jejichž prostřednictvím oslovujeme klienty,” vysvětluje Zdeněk Jaroš.

Nápady na nové produkty, které primárně pojišťují schopnost občanů splácet své finanční závazky z hypoték, stavebního spoření, hotovostních úvěrů či kreditních karet pro případy ztráty zaměstnání, invalidity nebo úmrtí, čerpá BNP Paribas Cardif Pojišťovna ze zkušeností jak svých pracovníků a kolegů z celé skupiny, tak i zákazníků. Relativní novinkou je ošetřování rodinného příslušníka, s níž pojišťovna přišla ještě před vypuknutím koronavirové pandemie a která se během ní významně osvědčila. Od nového roku se chystá robotické vyhodnocování pojistných událostí, rezervy pro inovace jsou však pořád dosti velké.

“Budoucnost vidím poměrně jednoduše v tom, že pojistný trh oproti bankovnímu poněkud zaspal. Banky neustále digitalizovaly své procesy a komunikaci s klienty, vytvářely nové aplikace, vylepšovaly internetové bankovnictví. U pojišťoven už sice funguje online pojištění a někde i likvidace pojistných událostí, ale já stále vidím potenciál v digitalizaci a automatizaci celkových procesů. Primárně v oblasti pojistných událostí, aby klient nemusel čekat týden nebo 14 dní na vyplacení pojistného plnění,” nastiňuje Zdeněk Jaroš.

A kde bere on sám, po dvou dekádách, motivaci pro svou další práci? Co ho nabíjí, případně ubíjí? Poslouchejte Četkast Pro Business na https://www.ctk.cz/cetkast/, Spotify, Apple Podcasts a Google Podcasts od rána 31. října a sledujte sociální sítě ČTK.

Kontakt:

Mgr. Kristýna Dolejšová

Account Manager

kristyna.dolejsova@stance.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-zdraví-pojišťovny-BNP Paribas Cardif Pojišťovna

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zdravotnictví
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.