Technická divize Altronu vyvíjí pokročilá řešení pro data centra

Technická divize Altronu vyvíjí pokročilá řešení pro data centra

Technická divize Altronu vyvíjí pokročilá řešení pro data centra

Nová Divize technického rozvoje pod vedením Petra Dinga má vysoké ambice

Nová Divize technického rozvoje pod vedením Petra Dinga má vysoké ambice. Přinášet na trh sofistikované technologie, které lze efektivně uplatnit v reálných podmínkách a zajistit vysokou přidanou hodnotu výsledným produktům.

V Altronu myšlenka založení technického oddělení rezonovala delší dobu. Společnost patří mezi světovou špičku a očekává se od ní, že bude nejen sledovat, ale také sama vytvářet pokročilá řešení.

Z celkových 130 zaměstnanců pracuje v nové divizi zhruba 20 a soustředí mezi sebou podstatné know-how pro vývoj náročných projektů.

Jedním z nich je například data centrum Nagoja, které Altron staví pro společnost Seznam.cz. Zajímavé je hlavně svojí maximální účinností a zároveň ekonomickou i energetickou šetrností. Disponuje totiž chladicím systémem pokročilé generace (free-cooling), který funguje na principu ventilátorů a odpařování vody bez nutnosti kompresorového chlazení.

„Nagoja bude po dostavění nejefektivnějším data centrem v Česku, a to ještě s velkou rezervou. Vzhledem k našim podmínkám toto řešení tlačíme na hranici technických možností, co se dá dnes udělat,“ vysvětluje Petr Ding.

Mezi jeden z cílů v dlouhodobém horizontu patří například řešení umožňující autonomní provoz data center. K dosažení tohoto záměru plánuje využívat expertní znalosti technologií a provozu.

„Naším cílem je postupnými kroky směřovat k jednotné platformě, která bude schopná sbírat data, analyzovat je, zkoušet nové možnosti, spouštět procesy a udělat provoz data center jednodušší. S narůstajícími nároky a nedostatkem kvalifikovaných lidí to vidíme jako správnou cestu,“ popisuje Petr Ding jeden z cílů technického oddělení na závěr.

Více informací o Divizi technického rozvoje najdete na:

https://www.altron.net/propojeni-know-how-a-businessu-petr-ding-vede-svou-divizi-s-jasnou-vizi/

O společnosti Altron

Altron byl založen v roce 1991 a postupně se vypracoval na pozici české jedničky na poli data center. Své technologie a produkty Altron poskytuje napříč globálním trhem v rámci soukromých společností a státních institucí stovkám klientů. V České republice disponuje nejrozsáhlejší servisní sítí data center. Mezi nejvyhledávanější služby patří výstavba data center na míru, mobilní a micro data centra, poradenství a ostatní služby spojené s kritickou infrastrukturou.

Odkaz na webové stránky https://www.altron.net/

Facebook: https://www.facebook.com/altroncz

Instagram: https://www.instagram.com/altron_net/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/altron-a.s.

Klíčová slova ČR-počítače-Altron-Inago

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.