Arabské jazykové centrum v Abú Zabí naváže na Frankfurtském knižním veletrhu 2022 vztahy s globálními partnery

Centrum se zúčastní jednoho z největších knižních veletrhů světa s řadou kulturních akcí v zájmu rozšíření svého dosahu na mezinárodní vydavatelské trhy

Centrum arabského jazyka (Arabic Language Centre, ALC) v Abú Zabí při Odboru kultury a cestovního ruchu Abú Zabí (DCT Abu Dhabi) vyráží v rámci svého úkolu propagovat vydavatelský průmysl Emirátů na Frankfurtský knižní veletrh 2022. Veletrh konaný ve dnech 19.-23. října letos nese titul „Words connect worlds: Translate. Transfer. Transform (Slova propojují světy: Překládejme, předávejme, proměňujme)".

ALC se frankfurtského knižního veletrhu účastní s cílem rozšířit svůj záběr na perspektivní mezinárodní knižní trhy a propagovat Mezinárodní knižní veletrh v Abú Zabí (ADIBF) i další své projekty a akce.

Centrum chce rovněž posílit strategickou spolupráci s německými partnery a prozkoumat nejnovější trendy v nakladatelském sektoru a kreativním průmyslu.

Předseda ALC, Jeho Excelence dr. Ali Bin Tamim, uvedl: „Centrum arabského jazyka v Abú Zabí a Frankfurtský knižní veletrh spojuje již mnoho let silný partnerský vztah. V průběhu této spolupráce oba naše subjekty spolupracovaly na posílení a podpoře místní, regionální i mezinárodní kulturní scény prostřednictvím průkopnických děl, iniciativ a projektů. Veletrh představuje příležitost k výměně zkušeností a diskusi o významných událostech."

Program ALC na Frankfurtském knižním veletrhu zahrnuje řadu kulturních a literárních akcí a společnou recepci s Knižní cenou šejka Zayeda (Sheikh Zayed Book Award, SZBA). Ta již před časem oznámila svou účast na knižním veletrhu, kde uspořádá panelové diskuse, jako např. „Od kaváren k internetu: Arabská literatura v proměnách času" nebo konferenci na téma „Rozvoj knižního podnikání v arabském světě". SZBA rovněž představí knihy, které nedávno přeložila v rámci překladatelského grantu vyhlášeného v roce 2018.

ALC dále uvede kolekci hudebních knih z řady „Průkopníci mezi námi", uspořádá setkání ke knize s názvem „Panelová diskuse a čtení z Německé antologie" či další panelovou diskusi nazvanou „Perspektivy partnerství Mezinárodního knižního veletrhu v Abú Dhabí a Frankfurtského knižního veletrhu".

Pro zapojení dalších kulturních a poznávacích prvků byl do pavilonu ALC přizván také Louvre Abu Dhabi, jehož zástupci nabídnou návštěvníkům informace o muzeu a jeho publikacích.

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1924545/ALC_Dr_Ali_Bin_Tamim.jpg

Kontakt:

Mariam Badawi, mbadawi@dctabudhabi.ae, +971555861223, +97125995071; Omar Badran, omar.badran@bcw-global.com, 00971503695040, 0097144507693

Klíčová slova SAE-literatura-turistika-ALC

Oblast
Blízký východ (bv)

Kategorie
Služby, cestovní ruch
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.