Společnost Elcom, a. s., koupila slovenskou firmu Applied Precision

Tuzemská společnost Elcom, a. s., zabývající se energetikou a průmyslovým testováním si připsala významný úspěch na mezinárodním poli. Podařilo se jí získat slovenskou společnost Applied Precision věnující se měření a testování. Uzavřená akvizice významným způsobem posílí postavení společnosti Elcom, a. s., v energetickém průmyslu.

Pro společnost Elcom, a. s., znamená uzavřená transakce významné posílení přímým vstupem do mezinárodního prostředí. Jedná se přitom již o třetí úspěšnou akvizici od vstupu investiční společnosti CEIP (Central Europe Industry Partners) do společnosti Elcom, a. s., která se uskutečnila v roce 2018.

„Tato transakce přinese oběma společnostem významné technické a obchodní synergie v segmentu elektroenergetiky,“ říká Ondřej Benáček, předseda představenstva společnosti Elcom, a. s., a výkonný ředitel investiční společnosti CEIP.

„Velice nás těší, že se nám podařil nákup společnosti Applied Precision, významné zahraniční společnosti působící v oboru elektroenergetiky, která díky své již třicetileté historii disponuje jak mnoha unikátními řešeními, tak celosvětovou působností. Velmi významné je také existující společné portfolio zákazníků v České a slovenské energetice jakými jsou například ČEZ, E.GD, Západoslovenská energetika a další,“ uvedl Daniel Kaminský, CEO společnosti Elcom, a. s.

Společnost Elcom, a. s., je poskytovatelem vysoce specializovaných komplexních služeb v oblasti silnoproudé elektrotechniky, měřicí a testovací techniky a průmyslové automatizace.

Společnost Applied Precision je přední slovenská společnost působící v oblasti měřicí a testovací techniky. S využitím nejmodernějších technologií vyvíjí a vyrábí přístroje a zařízení pro vysoce přesné a speciální měřicí a testovací úlohy. Nabízí moderní digitální měřicí systémy založené na inovativních patentovaných řešeních a nejmodernějším aplikačním softwaru.

Investiční společnost CEIP (Central Europe Industry Partners) se zaměřuje na akvizice a aktivní správu průmyslových výrobních, servisních a technologických firem.

Pro více informací kontaktujte:

Společnost Elcom

info@elcom.cz

www.elcom.cz

ikona kompletní tisková zpráva

Klíčová slova ČR-Slovensko-energie-elektronika-průmysl-trh-firmy-Elcom

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
IT, telekomunikace
Obchod, marketing
Finance, ekonomika
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.