Global Goals Summit poprvé odhalí Pla(s)teosaura

Ukázka Pla(s)teosaurus noha Foto: Asociace společenské odpovědnosti, Petr Vágner Ukázka Pla(s)teosaurus hlava Foto: Asociace společenské odpovědnosti, Petr Vágner Zero waste menu Olin Novák, CEO Rohlik Georg Kell Arabesque

Čtvrtek 13. října se ponese v Národním muzeu v Praze v duchu udržitelnosti a oceňování inovativních projektů. Jako každý rok, i letos bude Asociace společenské odpovědnosti udělovat prestižní ocenění Ceny SDGs. Slavnostnímu galavečeru předchází Global Goals Summit. Vystoupí mimo jiné i Georg Kell, který se významně zasadil o rozvoj udržitelnosti a ESG ve světě.

Na popud pořadatelů se propojil catering White Circus společně s Rohlik.cz a připravili pro obě akce exkluzivní zero waste menu. Suroviny těsně před expirací nebo nedokonalé ovoce a zelenina se sváží elektrododávkami Rohlíku od července do října do kuchyně White Circus, kde pod taktovkou majitelky Milady Janákové probíhá nakládání, sušení, kvašení a podobně.

Sezonní potraviny od lokálních dodavatelů s blížící se expirací tak dodává Rohlik.cz. "Pro catering na Global Goals Summit a Ceny SDGs doručujeme White Circus hlavně české ovoce a zeleninu. Vše je veganské nebo vegetariánské. Potraviny nejsou nijak závadné, stále jde o produkty té nejlepší kvality, jen nejsou dokonalé. Chceme i tímto způsobem lidem ukázat, jak jde omezit plýtvání a nakupovat a vařit udržitelně a ekonomicky," doplňuje Olin Novák, CEO Rohlik.cz.

ikona celé znění tiskové zprávy

Kontakt: Tereza Novosadová Ocetková

ocetkova@a-csr.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-společnost-ekologie-ocenění-Asociace společenské odpovědnosti

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zemědělství, životní prostředí
Obchod, marketing
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.