Otevřený dopis strany Právo Respekt Odbornost členům Parlamentu ČR

Vážené senátorky a poslankyně,

vážení senátoři a poslanci,

jistě neunikla vaší pozornosti hanebná, hrubě urážlivá veřejná prohlášení členů politických stran a mediálně známých osob vůči Mgr. Janě Zwyrtek Hamplové, zvolené do Senátu Parlamentu České republiky v senátním obvodu č. 76 - Kroměříž.

Touto cestou v první řadě odsuzujeme podobné projevy nenávisti a zloby jako něco, co se nesmí stát novým stylem politické kultury v České republice.

Současně vyzýváme i vás, abyste se k těmto výrokům otevřeně vyjádřili. Jsou totiž směrovány vůči Vaší nastupující kolegyni, demokraticky zvolené člence Parlamentu České republiky. Jsme přesvědčeni, že v tomto případě jednoznačně platí latinské „Qui tacet, consentire videtur”, tedy „kdo mlčí, zdá se, že souhlasí”.

Bez vzájemného respektu a bez dodržování alespoň základních zásad slušnosti ztratí Česká republika právo označovat se za demokratickou zemi, za zemi, založenou na lidskosti a právu.

Žádáme každého z vás, abyste veřejnost seznámili se svým pohledem na tuto zcela nepřijatelnou kampaň. Protože mlčení si bude naše společnost oprávněně vykládat, jako váš souhlas s podobnými výroky, jaké jsou uvedeny v příloze dopisu.

JUDr. Jindřich Rajchl, předseda

JUDr. Tomáš Nielsen, 1. místopředseda

Mgr. Alena Maršálková, místopředsedkyně

Mgr. Ondřej Svoboda, místopředseda

JUDr. Petr Vacek, místopředseda

Příloha:

Ukázka urážlivých a hanlivých komentářů zveřejněných na sociálních sítích o senátorce Janě Zwyrtek Hamplové.

ikona Příloha

Kontakt pro média: info@stranapro.cz

ČTK ke zprávě vydává přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-volby-senát-strany-PRO

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Politika, veřejná správa a soudy

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.