Společná akce Řecka a Číny v rámci globálního multikulturního fóra "Sny mladých, společně k růstu"

20. září se při příležitosti 50. výročí navázání diplomatických vztahů mezi Čínou a Řeckem v Pekingu a Aténách prostřednictvím videa konala čínsko-řecká akce s názvem „Sny mladých, společně k růstu". Odehrála se v rámci Globálního multikulturního fóra mládeže, které společně podporují společnost Guohua Energy Investment Co., Ltd. spadající pod China Energy Investment a Centrum pro mezinárodní kulturní komunikaci China International Communications Group (CICG).

Vzácní hosté z vládních institucí a firem v Číně a Řecku vedli ve videu cloudový dialog s mladými řeckými pracovníky firem, do nichž Čína v Řecku investovala, se zástupci čínské mládeže z podniků a univerzit a lidmi z různých odvětví včetně internetových celebrit v Řecku. Všichni účastníci si vřele a přátelsky vyměňovali názory na témata jako tradiční přátelství obou zemí, historie a kultura a příběhy firem.

Na akci byli pozváni a s projevy vystoupili generální tajemník řeckého ministerstva zahraničních věcí Ioannis Smyrlis, řecký velvyslanec v Číně Georgios Iliopoulos, čínský velvyslanec v Řecku Siao Ťün-čen, viceprezident CICG Lu Cchaj-žung, a zástupce generálního ředitele China Energy Investment Corporation Jang Ťi-pching.

Akce, konaná na dvou místech, byla věnována řadě témat. V dialogu mládeže se zástupci Centra pro zelenou energii a architekturu společnosti Guohua Energy Investment Co, Ltd, Evropské obnovitelné energie a Výzkumného ústavu CNOOC zajímali o vývoj a praktické využití globální zelené energie, o úspěchy transformace a modernizace čínských energetických podniků v souvislosti s novým kolem vědeckotechnické revoluce a průmyslové transformace. Zástupci řeckých zaměstnanců z Bank of China, Huawei a ZTE se podělili o své pocity z práce v čínských společnostech a o své názory na čínského podnikatelského ducha.

Zástupci Konfuciova institutu při Univerzitě v Thesálii, Aténského obchodního Konfuciova institutu a dalších institucí či korporací si vyměnili poznatky o historii a kultuře Číny a Řecka a o učení jazyků s profesorem fakulty historie při Capital Normal University a s profesorem fakulty historie a kultury při Shandong University. Vřelý, živý a přátelský dialog umožnil mládeži obou zemí lépe si porozumět a navázat bližší přátelství, což je dobrá zpráva pro komunikaci mezi oběma civilizacemi.

Za účasti hostů a zástupců mládeže z Číny a Řecka byla oficiálně zahájena Čínsko-řecká iniciativa pro udržitelný rozvoj mládeže. Ta navrhuje, aby se mládež obou zemí spojila při prosazování Agendy OSN pro udržitelný rozvoj 2030 a přispěla k budování lepší planety.

Účastníci akce v Aténách a v Pekingu měli možnost obdivovat tradiční tance a hudební nástroje Číny a Řecka, což názorně ukázalo kouzlo a souznění obou starověkých civilizací.

Kontakt:

Qiyong Zhang

+86-13581511962

zhangqiyong1123@163.com

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1905038/Beijing_Session__above__Athens_Session__below__Real_time_Video_Link.jpg

PROTEXT

Klíčová slova Čína-Řecko-diplomacie-energie-ekologie-CICG

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Politika, veřejná správa a soudy
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.