Discovery Life Sciences zavádí největší platformu technologií Olink v Americe na podporu proteomického výzkumu a vývoje biomarkerů ve velkém měřítku

Discovery Life Sciences Logo

Discovery Life Sciences Logo

Společnost Discovery Life Sciences™ (Discovery), specialista na vzorky biologických materiálů a biomarkery™, uzavřela dohodu se společností Olink Holding AB (publ) (Olink) a instaluje největší komerční platformu technologií Olink® v Americe mimo samotnou společnost Olink. Stane se tak předním světovým certifikovaným poskytovatelem její technologie Proximity Extension Assay (PEA) – jedinečné proteomické analýzy na základě protilátek. Kombinace technologie PEA a softwaru Normalized Protein eXpression (NPX) Signature od společnosti Olink s dalšími špičkovými službami společnosti Discovery v oblasti multiomických biomarkerů přináší na trh globální komplexní servis pro podporu výzkumu a validace plazmatické proteomiky ve velkém měřítku a s vysokou specificitou pro všechny hlavní biologické dráhy a matrice vzorků.

"Technologie PEA od společnosti Olink je jedinečná proteomická technika na základě protilátek s funkcemi, které řeší problém dynamického rozsahu koncentrací v proteomice. Umožňuje detekci a kvantifikaci jak vzácných, tak i hojných proteinů," uvedl výkonný viceprezident pro proteomiku ve společnosti Discovery doktor Michael Pisano. "Společnost Discovery vítá zařazení této významné aplikace technologie společnosti Olink do naší rozsáhlé nabídky proteomických služeb a optimalizovaných procedur, které podporují programy precizní medicíny ve všech fázích vývoje a v jakémkoli měřítku."

Metoda Olink PEA umožňuje duální rozeznávání cílových proteinů protilátkami a vysoce přesnou hybridizaci a detekci DNA. Nabízí také dvě možnosti odečtu: sekvenování nové generace (NGS) a kvantitativní polymerázovou řetězovou reakci (qPCR). NGS je ideální pro výzkum proteinových biomarkerů v širším měřítku, zatímco qPCR poskytuje cílenější panel podle předmětu studie. Platforma technologií Olink – včetně Olink Explore a přístroje Signature Q100 – umožňuje proteomickým odborníkům společnosti Discovery měřit relativní koncentraci až 3072 proteinů ve vzorku.

"Výzkum proteinových biomarkerů může pomoci překlenout propast mezi genomem a fenotypem a umožnit tak dokonaleji porozumět fungování biologie člověka v reálném čase a lépe pochopit přechod od zdraví k nemoci. Technologie PEA od Olink řeší díky vysoké specificitě, přesnosti a senzitivitě problémy, které pokročilou proteomiku tradičně omezovaly," uvedl CEO společnosti Olink Jon Heimer . "Velmi nás těší, že můžeme prostřednictvím naší unikátní, inovativní technologie podpořit společnost Discovery Life Sciences v její misi plného využití možností proteomiky a pomocí jí uplatnit její potenciál ve službách zákazníků po celém světě."

Společnost Discovery bude nabízet technologii Olink PEA jako službu společně s dalšími svými multiomickými platformami a systémy. Tyto nástroje doplňují její špičkové služby v oblasti genomiky, buněčné biologie a tkáňových biomarkerů a umožňují provádět multiomické analýzy pro informovaná a rychlá rozhodnutí v průběhu vývoje léků a diagnostiky. Společnost Discovery je připravena i nadále inovovat a rozvíjet své kapacity předního poskytovatele služeb v oblasti biomarkerů.

O společnosti Discovery Life Sciences

Společnost Discovery Life Sciences je specialistou na vzorky biologických materiálů a biomarkery a představuje spojení největší komerční zásoby vzorků biologických materiálů na světě a sítě pro jejich získávání s předními laboratořemi, které poskytují služby v oblasti biomarkerů včetně genomických, tkáňových, proteomických a buněčných s cílem urychlení nových léčebných programů s podporou biomarkerů i doprovodných diagnostických programů pro onkologii, infekční onemocnění a další vzácné zdravotní problémy.

Prostřednictvím divize buněčné a genové terapie AllCells nabízíme jednu z největších dostupných základen opakovaných dárců a také čerstvé a kryogenně konzervované lidské buněčné materiály určené pouze pro výzkum (RUO) a materiály klinické kvality (GMP) pro podporu programů buněčných a genových terapií v jakémkoliv rozsahu od začátku až do konce.

Díky špičkovým odborným znalostem a inovativnímu využití současných technologií tým společnosti Discovery úzce spolupracuje se zákazníky s cílem překonávat překážky a získávat výsledky pro rozhodování o zásadních otázkách výzkumu a vývoje nejrychleji na trhu. Představujeme vědu ve vašich službách, Science at your Service™! Další informace najdete na stránkách dls.com.

O společnosti Olink

Olink Holding AB (publ) (Nasdaq: OLK) je společnost, která se ve spolupráci s vědeckou komunitou věnuje akceleraci proteomiky v různých oblastech medicíny s cílem umožnit nové objevy a zlepšit životy pacientů. Společnost Olink nabízí platformu produktů a služeb, které jsou využívány ve významných farmaceutických společnostech a předních klinických a akademických institucích pro hlubší poznání lidské biologie v reálném čase a podporu zdravotní péče 21. století prostřednictvím praktických a přínosných vědeckých poznatků. Společnost vznikla v roce 2016 a je dobře zavedená v Evropě, Severní Americe i Asii. Sídlí ve švédské Uppsale.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1022478/Discovery_LS_Logo.jpg Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1902152/Olink_Logo_for_Distribution_Logo.jpg

KONTAKT: Brian Bennett, discoverycommunications@dls.com

PROTEXT

Klíčová slova USA-zdraví-věda-Discovery Life Sciences

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Zdravotnictví
Věda, vzdělávání a školství

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.