Historicky první předvolební debata rozproudila Poříčí

Předvolební debata v Poříčí nad Sázavou

Předvolební debata v Poříčí nad Sázavou

Předvolební debata v Poříčí nad Sázavou

V Poříčí nad Sázavou uspořádali místní organizátoři historicky první diskusi v Sokolovně. Opoziční představitelé kritizovali působení starosty Jana Kratzera, který podle nich má sklony k autoritativním postupům a umlčování jeho odpůrců. Kratzer se debaty přes pozvání nezúčastnil.

Diskuse se zúčastnili za STAN a Otevřené Poříčí Marta Prachařová a Michal Stibůrek, Prosperující Poříčí reprezentovali Dariusz Boháč a Karel Korbel. Oba subjekty patří k opozici, která poukazuje na to, že vedení obce potlačuje základní demokratická pravidla. “Zrušení diskuse na zastupitelstvu nemá v demokratické společnosti obdobu. Lidé mají v Poříčí strach chodit na úřad. Ze zastupitelstva se stal bezzubý orgán. O financích rozhoduje jenom rada a zastupitelé netuší, kam jdou peníze,” uvedla v debatě jednička STAN a Otevřeného Poříčí Marta Prachařová.

Během diskuse kandidáti na starostu Prachařová a Boháč zdůraznili, že v Poříčí je velký potenciál k rozvoji obce. Nicméně nyní se ho podle nich radním nedaří naplnit. “Je hodně co zlepšovat v otázce bezpečnosti, trpí tím prakticky všichni v Poříčí od nejmenších až po seniory,” zdůraznila Prachařová s tím, že je nutné zlepšit stav místních silnic a chodníků.

Na závěr diskuse padly i dotazy z publika. Zazněla v nich také kritika starostova přístupu k lidem, kteří se chtějí do obce nastěhovat. Podle tazatele vedení obce neoprávněně zvýhodňuje jednu developerskou společnost před druhou. Starosta Kratzer však kvůli odmítnutí účasti neměl šanci zareagovat.

O podobě složení obecního zastupitelstva v Poříčí nad Sázavou rozhodnou voliči v pátek a sobotu 23. a 24. září. Ve hře je 15 zastupitelských postů. Opozice doufá, že se jí povede získat nadpoloviční počet křesel.

Záznam debaty je možné sledovat ZDE.

Klíčová slova ČR-správa-volby-obce-Realitáři Plzeň SE

Oblast
Středočeský (sc)

Kategorie
Politika, veřejná správa a soudy

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.