EU fondy podpoří integraci ukrajinských uprchlíků

Monitorovací výbor programu Interreg V-A Česká republika – Polsko dnes rozhodl o spolufinancování dalších pěti projektů ve výši 2,17 milionu eur. Evropské peníze zajistí potřebné kurzy českého či polského jazyka, informace o volných pracovních místech a pomůžou uprchlíkům řešit administrativní a právní úkony, které potřebují splnit k svému fungování v České republice a v Polsku.

Projekty jsou vypsány v „ukrajinské“ výzvě v rámci 4. prioritní osy programu Interreg a byly předloženy v rámci poslední výzvy v období 2014-2020. „Je zřejmé, že se vyplatí integrovat uprchlíky v příhraničí, dát jim šanci získat zaměstnání, zdokonalit se v jazyce, aby se domluvili, a řešit i případné problémy, kterým můžou čelit,“ říká Jiří Jansa, ředitel odboru Evropské územní spolupráce Centra pro regionální rozvoj České republiky.

Projekty, které program pomůže spolufinancovat, pomůžou zajistit i další aktivity, především účast dětí na příměstských táborech, kulturní a divadelní aktivity a workshopy.

Ukrajinští uprchlíci budou moct využívat také webové stránky v češtině, polštině a ukrajinštině. Pomůžou jim, aby se zorientovali v administrativních a právních záležitostech v Polsku a České republice a, jak se uvádí výš, aby si našli práci.

Podpořené projekty tak myslí na učitele, zástupce kulturních institucí nebo pracovníky komunitních center. „Musejí dostat podporu, informace či návody, jak efektivně pracovat s dětmi a mladými lidmi, kteří k nám emigrovali z Ukrajiny. A nezapomínáme ani na záchranné složky, které dostanou vybavení, aby zvládly krizové řízení právě v souvislosti s migrací ukrajinských obyvatel,“ dodává Jiří Jansa.

Kontakt:

Taktiq Communications

e-mail: hello@taktiq.com

Klíčová slova ČR-EU-Ukrajina-migrace-fondy-peníze-firmy-Taktiq Communications

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Politika, veřejná správa a soudy
Média, společnost a životní styl
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.