Společnost JA Solar získala nejvyšší hodnocení AAA v žebříčku finanční životaschopnosti PV ModuleTech

Společnost JA Solar získala 13. září nejvyšší možný rating AAA v žebříčku finanční životaschopnosti PV ModuleTech deníku PV Tech pro třetí čtvrtletí roku 2022. Hodnotitelé ocenili přední výrobní výhody společnosti JA Solar a její dobrou finanční pozici, která se odráží v klíčových ukazatelích, jako jsou dodávky, rozložení kapacit, rozložení technologií a finanční výkonnost. Podle zprávy je společnost JA Solar jedním z nejkonzistentnějších dodavatelů třídy A, pokud jde o všechny klíčové ukazatele pro období 2014 až 2022.

Stabilní a vyvážený rozvoj obchodu po celém světě

Společnost JA Solar zveřejnila 26. srpna svou pololetní zprávu za rok 2022, z níž vyplývá, že v první polovině roku 2022 tvořily její dodávky do zahraničí 67 %. V posledních letech společnost JA Solar neustále rozšiřuje svou mezinárodní působnost a její dodávky do zahraničí se trvale podílejí na celkových dodávkách z 60 až 70 %. Společnost JA Solar nyní vytvořila kompletní průmyslové řetězce v Číně i v zahraničí na základě svých 12 výrobních základen po celém světě, které poskytují silnou kapacitní podporu pro její dodávky na světové trhy.

Podíl společnosti JA Solar na celosvětovém trhu dosáhl v roce 2021 14 %. Konkrétně její podíl na zavedených trzích nadále rostl: v Evropě přibližně o 18 % a v Číně přibližně o 19 %. Na rozvíjejících se trzích se podíl společnosti JA Solar v roce 2021 vyšplhal na rekordních 46 % v Pákistánu, 58 % v Malajsii a přibližně 40 % v Izraeli. Kromě toho si společnost našla nová odbytiště, například v Guyaně v Jižní Americe, v Sieře Leone v Africe, na Tahiti v Oceánii a v Uzbekistánu ve Střední Asii, což přispělo ke stabilnímu rozvoji obchodu po celém světě. Jak je uvedeno ve zprávě PV ModuleTech, společnost JA Solar se stane konkurenceschopnější na americkém trhu s rozvojem svého globálního výrobního uspořádání.

Krok vpřed ve vývoji založeném na technologiích

Společnost JA Solar neustále zvyšuje své investice do vědeckého výzkumu, aby vyhověla vyvíjející se poptávce na trhu a podpořila technologickou iteraci a modernizaci odvětví. V první polovině roku 2022 bylo společnosti JA Solar uděleno 1178 patentů na nezávislý výzkum a vývoj. Průměrná účinnost konverze sériově vyráběných článků typu Percium dosáhla 23,7 % a účinnost článků typu n 25 %.

Zejména moduly DeepBlue 3.0 založené na článcích Percium vzbudily od října 2020, kdy byla odeslána první objednávka, pozornost celého trhu. Do konce června 2022 dosáhly dodávky tohoto produktu celkového výkonu 24 GW. Byl použit v klíčových světových projektech, jako je například projekt fotovoltaické střechy pekingského nádraží Fengtai, projekt fotovoltaické střechy sídla OSN v Pekingu, největší světový projekt integrovaného zdroje, sítě a skladování zátěže v Ulanqabu ve Vnitřním Mongolsku a projekt plovoucí fotovoltaické elektrárny Uivermeertjes v Nizozemsku, který je druhým největším plovoucím fotovoltaickým parkem mimo Asii.

V květnu 2022 uvedla společnost JA Solar na trh modul DeepBlue 4.0 X s články typu n, který se může pochlubit účinností konverze článků 25 % a maximálním výkonem 625 W. V porovnání s běžnými moduly typu p může DeepBlue 4.0 X snížit náklady na bilanci systému (BoS) až o přibližně 2,1 % a náklady na vyrovnané náklady na elektřinu (LCOE) o 3,5 až 5 %, což může dále zvýšit ziskovost projektů a vytvořit vyšší hodnotu pro zákazníky. Očekává se, že kapacita článků typu n společnosti JA Solar přesáhne do roku 2023 výkon 27 GW, což z ní činí jeden z prvních podniků, které vyvinuly články typu n a uvedly je do výroby.

JA Solar také podporuje inteligentní výrobu urychlením digitalizace. Z hlediska výrobního procesu dosáhla pečlivé kontroly kvality díky 24hodinovému systému detekce v reálném čase a automatickému varování. Například v případě výrobního centra JA Solar v Yiwu využívá společnost JA Solar digitální inteligenci během celého procesu od plánování a výroby až po logistiku, což umožňuje zajistit „sedmidenní proces dodání" objednávky a umožňuje přesnou kontrolu efektivity výroby a kvality výrobků.

Pokračující silný růst a dobrá finanční situace

Z pololetní zprávy vyplývá, že v první polovině roku 2022 společnost JA Solar zaznamenala tržby 28,469 miliardy jüanů, což představuje meziroční nárůst o 75,81 %, a čistý zisk 1,702 miliardy jüanů připadající na akcionáře kótované společnosti, což představuje nárůst o 138,64 % proti stejnému období předchozího roku a svědčí o vynikajícím výkonu v oblasti růstu provozních příjmů a čistého zisku. Dodávky modulů v první polovině roku 2022 navíc dosáhly více než 50% nárůstu (vyššího než průměr v odvětví) oproti stejnému období předchozího roku.

Společnost JA Solar je také široce uznávána za své dobré výsledky v oboru i mimo něj. Společnost JA Solar se doposud opakovaně umístila v žebříčcích Global Top 500 New Energy Enterprises, Fortune China 500, China's Top 500 Private Enterprises nebo China's Top 500 Private Manufacturers a na příčkách v nich stále stoupá.

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1899793/JA_Solar_Awarded_Highest_AAA_Rating_in_PV_ModuleTech_Bankability_Rankings.jpg

KONTAKT: Oriana Zhang,

zhangbobo@jasolar.com

Klíčová slova Čína-energie-finance-JA Solar

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Finance, ekonomika
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.