Výzkumu a vývoji se v ČR daří, své R&D centrum zde rozšiřuje Pure Storage

Česká republika již několik let platí za oblíbenou destinaci pro provoz výzkumných a vývojových center světových IT firem. ČR si oblíbily zejména díky strategické poloze a také schopnosti přilákat IT experty prakticky z celého světa. Dle dat asociace ABSL tak dnes v Česku v R&D pracuje přes 16 000 lidí a čeká se další růst. Své stávající výzkumné a vývojové centrum se zde nově rozhodla rozšířit například společnost Pure Storage, která se věnuje vývoji technologií a služeb v oblasti ukládání dat.

Centrum této kalifornské společnosti funguje v Praze již od jara 2020. Během dvou let své existence a rozvoje přilákala řadu IT talentů z České republiky i ze zahraničí. Od otevření centra dokonce zdvojnásobila počet svých technických expertů a v letech 2023 a 2024 plánuje růst podobným tempem. Pure Storage věří, že základem úspěchu podnikání jsou inovace. Do výzkumu a vývoje proto investuje výrazně více, než je oborovým standardem; téměř 20 % jejích příjmů jde zpět do R&D. „Dvěma základními hodnotami Pure Storage jsou inovace a orientace na zákazníka. Díky nim se naše firma stala jednou z nejrychleji rostoucích IT společností v historii. Mou vizí a cílem je zajistit, aby se pražské R&D centrum zásadní měrou podílelo na špičkových inovacích Pure Storage. Aby přispívalo ke konceptu ekonomiky as-a-service, podporovalo růst moderních aplikací a řešilo výzvy, které přináší silný nárůst nestrukturovaných dat a bezpečnostních hrozeb, jako je ransomware,“ řekl Paul Melmon, který stojí v čele pražského centra Pure Storage.

Podobné investice, které přináší příležitosti pro kvalifikované pracovníky, Česko vítá. „Česká republika si vždy cení investic, které vytvářejí příležitosti pro vysoce kvalifikovanou pracovní sílu a v globálním měřítku posilují naši konkurenceschopnost. Proto nás velmi těší, že si společnost Pure Storage vybrala pro své výzkumné a vývojové centrum právě naši zemi. V odvětví ukládání dat patří Pure Storage celosvětově mezi společnosti s nejvyššími investicemi do výzkumu a vývoje, což by mělo vytvořit nové možnosti i pro české IT experty, aby ukázali své schopnosti a zazářili,“ uvedl Petr Očko, náměstek ministra pro digitalizaci a inovace na Ministerstvu průmyslu a obchodu ČR.

S cílem podpořit plány na další expanzi a růst svého multikulturního a různorodého týmu otevřela společnost Pure Storage vedle svého stávajícího sídla nové atraktivní kanceláře v Karlíně, který je díky vysoké koncentraci IT odborníků a technologických firem známý svou inovativní atmosférou. Nové kanceláře zahrnují 450 moderních pracovních míst a nabízejí novým zaměstnancům možnost podílet se na významných projektech a technologiích.

„Otevření nových pražských kanceláří výzkumného a vývojového centra společnosti Pure Storage mě velmi těší. Je důkazem, že Česká republika je skvělým místem pro špičkové americké technologické společnosti. Rozšířená investice přináší významné příležitosti pro spolupráci jak mezi firmami, tak i mezi zaměstnanci v technologickém sektoru, vytváří nové pracovní příležitosti a stimuluje hospodářský růst,“ řekla na slavnostním otevření Christy Agor, chargé d’affaires, Velvyslanectví USA v České republice.

Klíčová slova ČR-USA-počítače-firmy-PRCOM-Pure Storage

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.