Český PEN klub: „A řeknem to i v podcastu“

Příznivci literatury, češtiny, překladu i svobody slova mohou na stránkách penklub.net od srpna sdílet literárně-jazykový pořad, který veřejnosti představuje domácí i zahraniční literární scénu.

„Slovesné umění, které pod zkratkou PEN sdružuje takzvané lidi od pera, získává s novými technologiemi možnost oslovovat čtenáře v mobilních telefonech i počítačích,“ konstatuje česká dabingová režisérka a spisovatelka Olga Walló, která je i režisérkou nového podcastu. „A my tedy využíváme možnost propojit každodenní médium s unikátní a téměř stoletou tradicí, kterou zakládal už Karel Čapek.“

Čtyřicetiminutový pilotní díl se ohlíží za letním Světem knihy 2022 a nabízí audioukázky z tvorby autorů PEN Ondřeje Vaculíka nebo Arnošta Goldflama. Představuje mezinárodní projekt Kouzelného řetězce poezie (Cadena Magica), videoarchiv Českého PEN klubu, záhadná pravidla mateřštiny nebo webinář o sdílení jazyků v době útlaku. Nový digitální měsíčník Českého PEN klubu o literatuře vychází každý sedmý den v měsíci na Podcast | penklubcz.

Kontakt:

dana.mojzisova@seznam.cz

Klíčová slova ČR-literatura-internet-firmy-České centrum mezinárodního PEN klubu

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
IT, telekomunikace
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.