Věrnostní program Tchibo slaví 10 let

Věrnostní program Tchibo v České a Slovenské republice slaví 10 let od svého založení a v současnosti čítá více než 1,25 milionu členů. Program, ke kterému neodmyslitelně patří TchiboCard, vznikl v září roku 2012 se záměrem odměňovat stálé zákazníky. Ti za každý svůj nákup získávají Věrnostní zrnka, která jim zlevňují jejich další nákupy. Program ale přináší i řadu dalších benefitů.

Mezi ty hlavní benefity, kromě Věrnostních zrnek, patří doprava a dobírka zdarma při nákupu v e-shopu, zvýhodněné ceny vybraných produktů, stálé množstevní slevy na zrnkovou kávu a kapsle či speciální nabídky na kávovém baru. V neposlední řadě se držitelé TchiboCard dostávají k informacím z firmy, včetně promo aktivit, jako první.

„Využívání věrnostního programu v rámci jedné firmy je dnes již běžnou praxí. My jsme však šli ještě dál a usilovali o rozšíření možnosti sbírat Věrnostní zrnka i při nákupu u našich obchodních partnerů. Od podzimu roku 2021 tak mohou všichni držitelé TchiboCard využívat tento benefit i v Tchibo koutcích řetězců Globus a COOP v České republice, na Slovensku pak v Tchibo koutcích u všech našich partnerů. Děkujeme našim zákazníkům za věrnost a s potěšením otevíráme další dekádu,“ komentuje specifika Programu Václav Jurečka, Customer Experience Manager CZ/SK.

Celá čtvrtina členů je ve Věrnostním programu Tchibo od jeho začátku. Z celkových tržeb za posledních 12 měsíců tvoří ty uskutečněné s TchiboCard v České republice 75 %, na Slovensku dokonce 78 %. Program ovlivnily i moderní technologie, mobilní aplikaci Tchibo si stáhl každý třetí člen. Nejvíce se nakupuje v regionech hlavních měst, tedy v Praze a Bratislavě, nicméně v ČR je v těsném závěsu za metropolí Moravskoslezský kraj. I v Tchibo platí, že zákazníci více utrácejí přes e-shop, v porovnání s kamennými obchody, nejvyšší položka za jeden nákup v Čechách byla 197 050 Kč, na Slovensku pak 3 361 Euro. Nejprodávanějším produktem ze spotřebního zboží je za oba trhy dámské triko s tříčtvrtečními rukávy, které vystřídalo dlouhodobého favorita - termo legíny z dětského sortimentu. Nejžádanějším nápojem na kávovém baru Tchibo je klasické espresso. “Jako kávového experta nás velmi těší, že zákazníci oceňují kvalitu fairtradové kávy, kterou v našem sortimentu nabízíme především,“ doplňuje Jurečka.

Společnost u příležitosti prvního kulatého výročí TchiboCard připravila pro své zákazníky na září speciální akce. Pokud například nakoupí alespoň za 799 Kč, s tím, že nákupy se v celém měsíci sčítají, získají 10 000 Věrnostních zrnek v hodnotě 200 Kč jako dárek na další nákup. Ekvivalent na Slovensku představuje nákup minimálně za 32 Eur a dárek 1 000 Věrnostních zrnek v hodnotě 10 Eur. Držitelé TchiboCard rovněž obdrží 10% slevu na nové kolekce, které firma představuje každý týden, a kde jsou běžně zvýhodněné jen vybrané produkty. Více na tchibo.cz/10let a tchibo.sk/10rokov.

Kampaň k 10. výročí TchiboCard je plánována jako 360° napříč prodejními kanály i kategoriemi zboží. Prezentována bude ve vlastních médiích firmy jako jsou týdenní magazíny, on-line newslettery, speciální microsite v e-shopu, posty na firemním FB a Instagramu, články na Tchibo blogu a speciální direct mail určený členům Věrnostního programu. Firma plánuje informace o výročí komunikovat i v externích médiích, např. v ČR jako tag-on u aktuálních TV spotů, v SR v rámci digitální kampaně a v obou zemích formou PR. Promo aktivity proběhnou i přímo v obchodních centrech a Tchibo koutcích v obchodních řetězcích.

ikona TchiboCard 10 let

Doplňující informace o firmě

Tchibo je jedním z největších výrobců kávy na světě a je vedoucí firmou na trhu pražené kávy na mnoha evropských trzích včetně České republiky. V ČR také zaujímá přední pozici na trhu kávového občerstvení a je rovněž jedním z největších mezinárodně působících maloobchodních prodejců. Své výrobky nabízí prostřednictvím vícekanálového distribučního systému, který tvoří síť kamenných prodejen Tchibo, internetový obchod a síť prodejních míst ve vybraných prodejnách obchodních řetězců.

Společnost byla založena v roce 1949 v německém Hamburku, kde má své ústředí. V České republice působí prostřednictvím Tchibo Praha, spol. s r.o. od roku 1991 v segmentu pražené a instantní kávy a jednoporcových kávových systémů pod známými značkami Tchibo, Jihlavanka a Davidoff Café. Od roku 2004 rozvíjí Tchibo Praha na českém trhu obchodní činnost zaměřenou na prodej spotřebního zboží.

Společnost Tchibo podniká odpovědně. Dlouhodobě se angažuje v mnoha projektech zaměřených na trvale udržitelnou produkci kávy, bavlny či dřeva i zajištění odpovídajících pracovních a životních podmínek malopěstitelů a pracovníků v továrnách. Aktivně pomáhá řešit otázky jako globální oteplování, ohleduplné hospodaření s vodou, půdou, energiemi i zdroji, nakládání s odpadem či zachování biodiverzity. Zapojuje se do činnosti mnoha místních komunit.

Máte-li zájem o další informace, kontaktujte prosím:

Vladimíra Kolaříková

PR Consultant

Tchibo Praha, spol. s r.o.

e-mail: vladimira.kolarikova@tchibo.cz

Eva Kotýnková

Corporate Communications Manager

Tchibo Praha, spol. s r.o.

e-mail: eva.kotynkova@tchibo.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-trh-nápoje-firmy-Tchibo Praha

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Potraviny, gastronomie
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.