Na místě: výstava, kde krajina má hlavní roli

Galerie CoCo

Galerie CoCo

Barbora Němcová (Větvičky, akryl, plátno 30x35 cm, 2018)
Petr Gruber (Listí, olej na plátně, 115x90 cm, 2014) Linda Klimentová (Kůra) Julie Kopová (Uncovered, 220x160 cm, akryl, plátno, 2020) Alena Anderlová (Krávy,100X120 cm)

Dobrš, galerie CoCo, 28.8 – 9.10.2022

Dobršský genius loci k tématu místa ponouká. Pošumavská Dobrš se svojí raně středověkou faktickou i bájenou (pověst o draku-krokodýlu) a také nedávnou (působiště v 50. letech minulého století vězněného patera Martina Františka Vícha) historií, gotickou tvrzí se zbytky renesančních sgrafit a ikonickou branou, dvěma pozoruhodnými původně románskými kostely na dnešních asi tak 50 obyvatel je usazená v krajině pevně a zároveň jakoby připravená k „odletu“.

Po již několik let se stává díky Mezinárodnímu hudebnímu festivalu Dobršská brána místem setkání hudebníků nad společným tématem a při této příležitosti otevíraná výstava je svého druhu obdobným setkáním výtvarných umělců. Letos se výstavu hostící tvrz stává místem, na kterém se odehrávají v různých poměrech namixované dokumentační, emoční či vizionářské zprávy opět o místech jako součástích krajin, ať reálných či jaksi obecných, krajin podobenství, krajin imaginárních, osobních, společných. Krajina nás formuje, poskytuje prostor pro pouť fyzickou i duchovní a jak to na cestách bývá i místa k zastavení. Skrze krajinu a v krajině lze (sebe i leccos) sdělovat i sdílet, být přítomen. Zastavme se a spočiňme v ní. Přítomni. Je to namístě.

Vystavující umělci:

Mariana Alasseur (1977), Alena Anderlová (1977), Petr Gruber (1989), Linda Klimentová (1977), Julie Kopová (1995), Barbora Němcová (1972), Marta Zechová (1989).

Kurátorka výstavy: Lucie Šiková

Výstava se koná v rámci programu 8. ročníku cyklu s názvem MÍSTO PŮSOBENÍ_DOBRŠ a je oficiálním doprovodným programem Mezinárodního hudebního festivalu DOBRŠSKÁ BRÁNA 2022.

Vernisáž v sobotu 20.8.2022 v 11:00.

Kontakty:

Galerie CoCo

Dobrš č.p.1

384 73 Stachy

e-mail: info@galerie-coco.cz

www.galerie-coco.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-výtvarné-festival-Sdružení pro obnovu Dobrše

Oblast
Jihočeský (cb)

Kategorie
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.