Enterprise Investors prodávají společnost Noriel

Polish Enterprise Fund VII, private equity fond spravovaný Enterprise Investors (EI), prodal společnost Noriel, rumunskou jedničku v maloobchodním prodeji hraček, stolních her a produktů pro děti. Společnost koupila skupina Sunman Group, turecký lídr v prodeji, distribuci a výrobě hraček, která podniká pod obchodními značkami Sunman a Toyzz Shop. Hodnota transakce nebyla zveřejněna.

Enterprise Investors koupili Noriel v roce 2016 za nezveřejněnou částku. V té době rodinná firma podporovaná finančním investorem provozovala síť 47 obchodů. V rámci transakce poskytli Enterprise Investors 2 miliony eur na financování dalšího rozvoje společnosti Noriel.

V současnosti je Noriel zdravou a silnou společností s několika prodejními kanály a 88 moderními obchody rozmístěnými po celém Rumunsku. Noriel patří mezi top značky na rumunském hračkářském trhu – obchod s komplexním sortimentem pro děti a jejich rodiče. Společnost nabízí nejširší výběr hraček, her a dalších produktů pro děti v celém Rumunsku. Její rychle rostoucí škálovatelný e-shop s ještě širší nabídkou produktů a vysoce efektivním expedičním procesem je výbornou platformou pro vstup na nové trhy, jak dokazuje nedávná expanze do Bulharska. Výhodou společnosti Noriel vůči lokální konkurenci jsou také moderní CRM systémy a věrnostní programy. Silnou pozici společnosti na trhu potvrzuje i solidní růst prodeje – v roce 2022 Noriel očekává historicky nejvyšší tržby v hodnotě 312 miliónů lei.

„Jsme hrdí na to, že jsme mohli být součástí společnosti Noriel na její cestě k rozvoji plnohodnotného prodejního formátu v oblasti maloobchodu a e-commerce, který poskytuje ten nejlepší zážitek z nakupování. V současnosti je Noriel jediným hráčem v Rumunsku so skutečným multikanálovým servisem maximalizujícím synergie online a offline prostředí,“ říká viceprezident společnosti Enterprise Investors Dariusz Pietrzak, který je za investici zodpovědný. „Noriel bude v budoucnu těžit z posunu v preferencích zákazníků směrem k inovativním, zábavným a edukačním produktům díky svému silnému vývoji produktů a jedinečným nákupním schopnostem,“ dodal.

Enterprise Investors je jedna z největších společností spravujících fondy private equity ve střední a východní Evropě. Od svého vzniku v roce 1990 vytvořila společnost devět fondů s celkovou hodnotou přesahující 2,5 miliardy eur. Tyto fondy dosud investovaly 2,2 miliardy eur do 151 společností z různých odvětví a ukončily 136 investic v objemu 4,2 miliardy eur. Noriel byl sedmou investicí Enterprise Investors v Rumunsku. Enterprise Investors nadále aktivně vyhledávají nové akviziční příležitosti na rumunském trhu v rámci širokého spektra odvětví.

Pro více informací prosím kontaktujte:

Richard Menczer, SEESAME Communication Experts

E-mail: menczer@seesame.com

Klíčová slova Polsko-trh-finance-firmy-Enterprise Investors

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Obchod, marketing
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.