Novelis uzavírá dohodu o spolupráci ve výzkumu se společností Airbus

Společnost Novelis Inc., přední dodavatel udržitelných hliníkových řešení a světový lídr v oblasti válcování a recyklace hliníku, dnes oznámila uzavření dohody o výzkumné spolupráci se společností Airbus, která umožní užší kooperaci obou společností a urychlí vývoj hliníkových řešení pro letadla budoucnosti.

Tato dohoda navazuje na stávající silné partnerství mezi společnostmi Novelis a Airbus a urychlí tempo společných programů výzkumu a vývoje obou společností. Jako strategický dodavatel hliníkových desek a plechů pro Airbus se firma Novelis podílí již dnes na vývoji designu, materiálů a výroby letadel se zaměřením na udržitelnost.

"Ve společnosti Novelis jsme přesvědčeni, že nám tato dohoda umožní plně využít potenciál cirkulárního využití hliníku jako materiálu, který lze recyklovat donekonečna, aniž by ztratil na hodnotě," řekl senior viceprezident a technologický ředitel firmy Novelis Philippe Meyer. "Hliník je dokonalým řešením pro odlehčení nové generace letadel, která umožní využití nových motorových řešení a přinese výrobního a dodavatelskému řetězci leteckého průmyslu větší nákladovou efektivitu i stabilitu.

Náš cíl – stát se předním poskytovatelem nízkouhlíkových a udržitelných hliníkových řešení a dosáhnout plné cirkulace – dokážeme uskutečnit pouze díky obousměrné spolupráci v hodnotovém řetězci a kvalitnímu partnerství s našimi dodavateli i zákazníky po celém světě."

O společnosti Novelis

Cílem společnosti Novelis Inc. je utvářet společně udržitelnější svět. Jsme celosvětovým lídrem ve výrobě inovativních hliníkových výrobků a řešení a největším světovým recyklátorem hliníku. Prostřednictvím spolupráce s našimi dodavateli i zákazníky v leteckém a automobilovém průmyslu, výrobě nápojových plechovek a speciálních výrobků v Severní Americe, Evropě, Asii a Jižní Americe se chceme stát předním poskytovatelem nízkouhlíkových, udržitelných hliníkových řešení a dosáhnout plně oběhového hospodářství. Ve fiskálním roce 2022 dosáhla společnost Novelis ?čistých tržeb ve výši 17,1 miliardy dolarů. Novelis je dceřinou společností společnosti Hindalco Industries Limited, lídra v oboru hliníku a mědi, a vlajkovou společností skupiny Aditya Birla Group, nadnárodního konglomerátu se sídlem v Bombaji, která se zabývá výrobou kovů. Další informace naleznete na stránkách novelis.com.

Výhledová prohlášení společnosti Novelis

Prohlášení uvedená v této tiskové zprávě, která se týkají záměrů, očekávání nebo předpovědí společnosti Novelis, mohou být výhledovými prohlášeními ve smyslu zákonů o cenných papírech. Příkladem výhledových prohlášení v této tiskové zprávě je mj. očekávání, že tato dohoda urychlí tempo společných programů výzkumu a vývoje obou společností. Společnost Novelis upozorňuje, že výhledová prohlášení jsou ze své podstaty spojena s rizikem a nejistotou. Nemáme v úmyslu a zříkáme se jakékoli povinnosti aktualizovat kterákoli výhledová prohlášení, ať už v důsledku získání nových informací, budoucích událostí nebo jiných změn. Důležité rizikové faktory, které by mohly budoucí výsledky ovlivnit , jsou uvedeny pod nadpisem "Rizikové faktory" ve formuláři 10-K společnosti Novelis podaném Komisi pro cenné papíry a burzy za fiskální rok končící 31. března 2022.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/542580/Novelis_Logo.jpg

KONTAKT:

Natalia Olawella, Manager, Strategic & Commercial Communications, Natalia.Olawella@novelis.adityabirla.com

Klíčová slova USA-stroje-letectví-firmy-Novelis

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.