TransPod představuje FluxJet, první dopravní prostředek na světě pro ultrarychlou přepravu rychlostí přes 1000 km/h

Převratná kanadská inovace výrazně zlepší dostupnost a dobu cestování pro cestující, sníží uhlíkovou stopu a podpoří výrazný regionální hospodářský růst

Společnost TransPod, start-up, který buduje přední světový systém pozemní ultrarychlé dopravy (TransPod Line), jenž má narušit a nově definovat osobní a nákladní dopravu, představila FluxJet, inovaci definující odvětví, která mění způsob, jakým žijeme, pracujeme a cestujeme.

Tato tisková zpráva obsahuje multimédia. Celou zprávu si můžete prohlédnout zde: https://www.businesswire.com/news/home/20220721005004/en/

FluxJet je plně elektrické vozidlo založené na převratných inovacích v oblasti pohonu a čistých energetických systémů bez fosilních paliv, které je vlastně hybridem mezi letadlem a vlakem. Díky technologickým skokům v bezkontaktním přenosu energie a novému oboru fyziky zvanému veillance flux se FluxJet pohybuje v chráněné dráze rychlostí přes 1000 km/h - rychleji než tryskové letadlo a třikrát rychleji než vysokorychlostní vlak.

FluxJet bude jezdit výhradně na lince TransPod, což je síťový systém se stanicemi v klíčových lokalitách a velkých městech, který se vyznačuje vysokou frekvencí odjezdů navržených tak, aby umožňoval rychlé, cenově dostupné a bezpečné cestování. Nedávno společnost TransPod potvrdila financování ve výši 550 milionů dolarů v USA a oznámila další fázi infrastrukturního projektu v hodnotě 18 miliard dolarů v USA, jehož cílem je vybudovat linku TransPod Line spojující města Calgary a Edmonton v kanadské Albertě. Předběžné stavební práce, včetně posouzení vlivu na životní prostředí, byly zahájeny. Tento zásadní projekt vytvoří až 140.000 pracovních míst a v průběhu výstavby přinese do HDP regionu 19,2 miliardy dolarů. Jakmile bude linka TransPod v provozu, bude cestující stát cesta tímto koridorem přibližně o 44 % méně než letenka a sníží emise CO2 o 636.000 tun ročně.

"Všechna tvrdá práce v uplynulých letech vedla k tomuto významnému okamžiku, kdy se řeči stávají skutečností. Technologie je ověřená a my máme důvěru investorů, vlád a partnerů, abychom mohli pokračovat v úsilí o efektivní změnu definice dopravy," řekl spoluzakladatel a generální ředitel společnosti TransPod Sebastien Gendron.

Na slavnostním představení společnosti TransPod v Torontu se zmenšený FluxJet představil v živé ukázce, která předvedla jeho letové schopnosti. Téměř tunové vozidlo FluxJet předvedlo vzlet, jízdu a přistání v rámci své vodicí dráhy. Záběry z akce a předváděcí akce naleznete zde.

"Tento milník je velkým skokem vpřed," řekl spoluzakladatel a technický ředitel společnosti TransPod Ryan Janzen. "FluxJet je na pomezí vědeckého výzkumu, průmyslového vývoje a masivní infrastruktury, která má řešit potřeby cestujících a snížit naši závislost na letadlech a dálnicích náročných na fosilní paliva."

"TransPod zcela mění pravidla hry díky ultrarychlé osobní dopravě a nákladní dopravě s nulovými emisemi mezi hlavními vstupními městy," řekl generální ředitel společnosti MaRS Discovery District Yung Wu. "Je na čase, aby naši politici, investoři a provozovatelé podnikli odvážné kroky a podpořili komercializaci inovací vyrobených v Kanadě, jako je TransPod, a vyhráli tak v globální inovační ekonomice s hodnotou několika bilionů dolarů."

"FluxJet je první kanadskou inovací a dalším velkým infrastrukturním projektem, který se dostane do celého světa," řekl Janzen. "Linka TransPod je vyvíjena ve spolupráci s našimi partnery v Evropě, USA i mimo ně, včetně univerzit, výzkumných center, leteckého průmyslu, architektury, železnice a stavebních partnerů."

Představení linky TransPod FluxJet se uskutečnilo díky podpoře a spolupráci odborových svazů Building Trades of Alberta, kanadských odborů ve stavebnictví,

společností Dassault Syst?mes,

DHL Express, MaRS,

Ikos Consulting,

REC Architecture a SADE Engineering.

O společnosti TransPod Inc.

Cílem společnosti TransPod je změnit a nově definovat komerční dopravu mezi velkými městy na rozvinutých i rozvíjejících se trzích. Start-up byl založen v roce 2015 s cílem vybudovat přední světový systém potrubní dopravy (TransPod Line), který propojí lidi, města a podniky vysokorychlostní dopravou, jež je cenově dostupná a ekologicky udržitelná. Společnost TransPod Inc. sídlí v kanadském Torontu a má přidružené společnosti v Albertě, Francii a Spojených arabských emirátech. Navštivte www.transpod.com a dozvíte se více.

Zobrazit zdrojovou verzi na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220721005004/en/

Kontakty

Dianna Lai Read

Ředitelka pro komunikaci

TransPod Inc.

dianna.lai@transpod.com

Zdroj: TransPod Inc.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Klíčová slova Kanada-doprava-ekologie-firmy-TransPod

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.