První bezplatné globální on-line promítání dokumentárního filmu "8:15 8:15 Hiroshima | From Father To Daughter" ve dnech 6. až 9. srpna k 77. výročí Hirošimy a Nagasaki

Strhující vyprávění muže, který jako teenager přežil jaderný útok na Hirošimu, připomínající světu hrůzy jaderné války, ale také sílu lásky a odpuštění,bude možné zdarma zhlédnout od 6. do 9. srpna 2022 (ve všech časových pásmech)

Tvůrci filmu 8:15 Hiroshima | From Father To Daughter (8:15 Hirošima | Od otce k dceři) produkovaného společností Runaway Horses oznámili první celosvětové online promítání, které je k dispozici zde: https://watch.showandtell.film/watch/815hiroshima.

Světová premiéra filmu 8:15 Hiroshima je vhodně načasována na měsíc, kdy se v OSN koná první hodnotící konference Smlouvy o nešíření jaderných zbraní (Treaty on the Non-Proliferation of Nuclear Weapons, NPT), a v době zvýšeného potenciálního rizika vypuknutí jaderné války.

Film 8:15 Hiroshima produkovala Akiko Mikamo, dcera tzv. hibakuši (člověka, který přežil výbuch jaderné bomby), s cílem ilustrovat pozoruhodný příběh svého otce a předat světu jeho poselství míru a vizi světa bez jaderných zbraní.

"Můj otec mi řekl: 'Nechci, aby kdokoli jiný musel někdy projít agónií další jaderné války', a požádal mě, abych jeho poselství předala mladším generacím po celém světě," řekla Dr. Akiko Mikamo, výkonná producentka filmu 8:15 Hiroshima a autorka knihy 8:15 – A True Story of Survival and Forgiveness from Hiroshima. https://815hiroshima.com

"Svět má blíže k použití jaderných zbraní ze zoufalství – nebo kvůli náhodě či chybnému odhadu – než kdykoli od počátku 80. let. Ruský prezident Putin nařídil, aby jaderné síly jeho země přešly do stavu zvýšené pohotovosti , a varoval Západ, že jakýkoli zásah do invaze na Ukrajinu bude mít 'následky, jaké jste ve své historii nezažili'. Najednou se zdá, že nemyslitelné je opět možné." – Tom Nichols (The Atlantic)

O filmu 8:15 Hiroshima

Tento hybridní dokumentárně-vypravěčský film, natočený v angličtině s japonskými titulky, obsahuje dosud neviděné filmové a zvukové záznamy Shinji Mikama, sugestivní rekonstrukce a archivní záběry, které "přenáší minulost do současnosti". (Recenze Modern Times)

2020, Spojené státy americké, 50 min,

Režisér J.R. Heffelfinger

Výkonná producentka Akiko Mikamo

Producent Nini Le Huynh

"Film 8:15 Hiroshima je velmi působivý a připomíná nám, co to znamená být člověkem. Doufám, že nás přiblíží k budoucnosti, kde se konflikty budou řešit nenásilně." – Peter Kuznick (spoluautor knihy The Untold History of the United States s Oliverem Stonem)

"Ryze umělecké dílo představující modlitbu za mír." – Asahi Family Newspaper

Další informace / žádosti o rozhovor (pouze pro média):

E-mail: info@815documentary.com

Web: https://www.815documentary.com

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/1855014/ShowTell_GSE.jpg

PROTEXT

Klíčová slova USA-film-Runaway Horses

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.