EIG dokončuje distribuci akcií společnosti Harbour Energy plc

EIG zůstává největším akcionářem společnosti Harbour

EIG, přední institucionální investor do globálních odvětví energetiky a infrastruktury, dnes oznámil, že prostřednictvím řady distribucí rozdělil akcie společnosti Harbour Energy plc (HBR.L nebo "Společnost") v držení společnosti Harbour North Sea Holdings Ltd. ("Harbour North Sea") investorům z fondů EIG. Po fúzi společností Premier Oil plc a Chrysaor Holdings Ltd. získala společnost Harbour North Sea 36,46 % akcií Společnosti. EIG spravuje podíly ve Společnosti prostřednictvím investičního fondu přes několik holdingových společností ("Holdingová struktura EIG"). Distribuce akcií prostřednictvím holdingové struktury EIG sebou nese četná podání regulačním orgánům.

EIG by ráda objasnila, že:

• V rámci této distribuce nebyly prodány žádné akcie Společnosti.

• Po této distribuci zůstane EIG ve Společnosti největším akcionářem, který prostřednictvím spravovaných nástrojů a majetkového vlastnictví drží přibližně 16 % jejích akcií v oběhu.

• R. Blair Thomas a Steven Farris zůstanou předsedou představenstva, resp. ředitelem Společnosti.

• Pro některé akcionáře spřízněné s EIG je rozdělení předmětem zdanění, takže někteří z těchto akcionářů mohou v případě potřeby prodat akcie, aby tyto daňové povinnosti pokryli.

"EIG dnes rozdělila akcie společnosti Harbour Energy investorům našeho fondu. Vzhledem k tomu, že EIG je i po této distribuci stále největším akcionářem, zůstáváme v tomto odvětví angažováni, věříme v současnou strategii společnosti a podporujeme její manažerský tým,“ uvedl R. Blair Thomas, generální ředitel EIG.

O společnosti EIG

EIG je předním institucionálním investorem do globálního energetického a infrastrukturního sektoru, který k 31. březnu 2022 spravoval 25 miliard dolarů. EIG se specializuje na soukromé investice do energetiky a infrastruktury související s energetikou na globální úrovni. Během své 40leté historie věnovala EIG do energetického sektoru 40,1 miliardy dolarů prostřednictvím 380 projektů nebo společností ve 38 zemích na šesti kontinentech. Mezi klienty EIG patří řada předních penzijních plánů, pojišťoven, nadačních fondů, nadací a státních investičních fondů v USA, Asii a Evropě. EIG má sídlo ve Washingtonu a pobočky v Houstonu, Londýně, Sydney, Rio de Janeiru, Hongkongu a Soulu. Další informace naleznete na internetových stránkách EIG na adrese www.eigpartners.com.

Zobrazit zdrojovou verzi na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220707005792/en/

Kontakty

Kontakt pro média

FGS Global

Kelly Kimberly / Brandon Messina

+1 212-687-8080

EIG-SVC@sardverb.com

Zdroj: EIG

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Klíčová slova USA-energie-finance-EIG

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Finance, ekonomika
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.