V areálu parku Nového zámku Kinských vystoupí Ondřej Havelka a Melody Makers. Přiveze svůj program Swing nylonového věku pokračuje!

Koncerty pod širým nebem patří k tradiční programové nabídce letních akcí v kulturním centru Nového zámku v Kostelci nad Orlicí. Agentura majitele zámku Františka Kinského KINSKÝ Art Media letos uvede tři žánrově pestré večery. Sérii koncertů na letní scéně v areálu zámeckého parku zahájí zpěvák, speaker a tanečník Ondřej Havelka se svým swingovým orchestrem Melody Makers, a to úspěšným programem SWING NYLONOVÉHO VĚKU pokračuje! již ve čtvrtek 30. června. Koncert začne ve 21:00 hodin.

Nylonový věk: tak nazval Josef Škvorecký první tři poválečná léta. Byly to roky všeobecné euforie ze znovu nabyté svobody. Jejím symbolem se pro většinu mladých lidí stal swing. Hudba českých big bandů Karla Vlacha, Emila Ludvíka nebo Ladislava Habarta dosáhla v té době vynikající úrovně (než byla po roce 1948 striktně omezena cenzurou). Novelu Konec nylonového věku napsal Josef Škvorecký v roce 1950 v Náchodě. Děj se odehrává po komunistickém převratu v roce 1948, konkrétně v Reprezentačním domě (dnešním Obecním domě na náměstí Republiky v Praze), a to na posledním plese Amerického ústavu. Námětem novely jsou spletité vztahy milostného trojúhelníku manželů Roberta a Ireny Hillmanových a Irenina bývalého přítele a nápadníka Samuela Gellena i dalších představitelů aristokratické mládeže popisované na pozadí společenské zábavy podbarvené swingovou hudbou. „A právě atmosféru poválečných časů a vybraných způsobů připomene jedinečný koncert s autentickou interpretací a stylizovanou show interpretů v dobových kostýmech a účesech, na kterou se moc těším. Mám pocit, že do prostředí našeho zámku se zvláště hodí,“ říká František Kinský, majitel Nového zámku a pořádající agentury.

Vstupenky na koncert SWING NYLONOVÉHO VĚKU pokračuje! Ondřeje Havelky jsou k zakoupení v běžných informačních centrech a předprodejích po celé České republice, z pohodlí domova v rezervačním portálu Tickeportal.cz. K dostání budou také před začátkem koncertu v místě konání. Areál Nového zámku se návštěvníkům s možností občerstvení otevře ve 20:00 hodin.

Kontakt:

Jana Dioszegi dipl. um. – manžerka KINSKÝ Art Media

e-mail: dioszegi.jana@kinskyartmedia.cz;

www.kinskyartmedia.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-hudba-Havelka-KINSKÝ Art Media

Oblast
Královéhradecký (hk)

Kategorie
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.