VÚB Praha uzavřela obchod s CPI Property Group

Pražská pobočka největší slovenské korporátní banky VÚB, která je součástí skupiny Intesa Sanpaolo, úspěšně podepsala směnku vydanou přední středoevropskou realitní skupinou CPI Property Group v objemu € 50 milionů s 6letou splatností.

"Potvrzujeme náš strategický závazek vůči trhu na místní i evropské úrovni,“ uvedl Giuseppe Ferraro, ředitel korporátního bankovnictví a SME v ISBD Intesa Sanpaolo. "Tato strategie v kombinaci s kapacitou skupiny v oblasti strukturování a distribuce obchodů nám i díky synergiím s divizí IMI-CIB umožňuje vyniknout a spolupracovat s mezinárodními klienty, jako je i CPI Property Group."

Prostřednictvím této transakce poskytované jako všeobecné korporátní financování, pražská pobočka VÚB podporuje nedávný růst portfolia nemovitostí CPI Property Group a upevnění její vedoucí pozice na trhu v regionu střední Evropy.

"Jsme hrdí na to, že VÚB Praha zaznamenává stále větší úspěch na korporátním trhu v České republice. Ale jako úspěch vnímám i to, že máme stále více skvělých obchodních partnerů, jako je CPI Property Group," řekl Andrea Fiori, ředitel VÚB Praha.

"Financování poskytnuté VÚB Praha je dalším potvrzením naší úspěšné nedávné růstové strategie. Jsme rádi, že VÚB je novým bankovním partnerem s jejími dlouholetými odbornými znalostmi na našich klíčových trzích. Těšíme se na naši budoucí spolupráci," dodal David Greenbaum, finanční ředitel CPI Property Group .

CPI PG vlastní portfolio nemovitostí v hodnotě více než 18 miliard eur se zaměřením na Českou republiku, Berlín, Polsko a region střední a východní Evropy. Více než polovinu portfolia tvoří kanceláře v klíčových středoevropských hlavních městech Berlín, Praha a Varšava.

.

Klíčová slova ČR-Slovensko-banky-reality-firmy-VÚB-CPI Property Group

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Stavebnictví, bydlení a reality
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.