Kontejnerové datové centrum jako záložní systém pro provoz IT služeb Nemocnice Na Homolce

Digitalizace zdravotnictví přináší řadu výzev, se kterými se potýkají jak nemocnice, tak samotní lékaři a pacienti. Rozšiřující se využívání dat přináší novou míru efektivity, ale také rizika, která je třeba eliminovat.

S nástupem nových systémů vyvstává stále častější požadavek českých nemocnic na řešení spolehlivé a bezpečné datové infrastruktury. Jedním z těchto případů je Nemocnice Na Homolce, která v druhé polovině roku 2021 vyhlásila veřejný tendr na dodavatele záložního datového centra s vysokými požadavky na kvalitu dodávky a technické parametry.

Altron navrhl model kontejnerového datového centra Mobile DC, jenž představuje ideální řešení záložního systému pro provoz IT infrastruktury v různých podmínkách a lze jej modulově rozšiřovat podle potřeb.

,,Instituce stále častěji trpí nedostatkem prostoru ve stávajících budovách. Instalací Mobile DC je tento problém vyřešen rychle, bez větších stavebních zásahů,’’ doplňuje Petr Hrách, konzultant a specialista na datová centra společnosti Altron.

Mobile DC operuje se špičkovými technologiemi, je založeno na inovativních postupech a přidává osvědčená topologická řešení. Typ MDC 30, který nově využívá Nemocnice Na Homolce, disponuje výkonem 45 kW, obsahuje 6 racků pro osazení IT technologie a zahrnuje pokročilý systém chlazení pomocí střešních jednotek využívajících přímý výpar DX a freecooling. Výjimečný systém je charakteristický nízkým hlukem a vysokou efektivitou provozu.

Řešení bylo přizpůsobeno na míru zákazníka tak, aby eliminovalo bezpečnostní rizika a přinášelo potřebné kapacity pro IT technologie. S novým Mobile DC je nemocnice odolnější vůči bezpečnostním hrozbám a v případě napadení dokáže obnovit provoz kritické infrastruktury ve zrychleném čase.

Třicetileté zkušenosti v oblasti datové infrastruktury činí z Altronu spolehlivého dodavatele s nejširším týmem expertů na našem území. Díky tomu je společnost leaderem českého trhu a své produkty dodává v rámci komerční sféry i veřejného sektoru.

O datovém centru

Mobilní kontejnerové datové centrum (Mobile DC) představuje řešení nové generace, které v sobě integruje záložní napájení, chlazení a bezpečnostní systémy s možností vlastní konfigurace. Představuje efektivní alternativu ke klasické kamenné výstavbě se zachováním provozních vlastností. Mezi jeho hlavní výhody patří nízké provozní náklady, extrémně vysoká energetická účinnost, škálovatelnost a rychlé dodání. Mobile DC řeší výzvy s nasazením datových center ve velmi krátkém čase a v lokalitách, u kterých není vhodné řešení klasické serverovny.

Odkaz na produktový list https://bit.ly/3fHQ63o

O společnosti

Altron byl založen v roce 1993 Milivojem Uzelacem a postupně se vypracoval na pozici české jedničky na poli datových center. Své technologie a produkty Altron poskytuje napříč globálním trhem v rámci soukromých společností a státních institucí stovkám klientů. V České republice disponuje nejrozsáhlejší servisní sítí datových center. Mezi nejvyhledávanější služby patří výstavba datových center na míru, mobilní a micro datová centra, poradenství a ostatní služby spojené s kritickou infrastrukturou.

Odkaz na webové stránky https://www.altron.net/

Facebook: https://www.facebook.com/altroncz

Instagram: https://www.instagram.com/altron_net/

LinkedIn https://www.linkedin.com/company/altron-a.s.

.

Klíčová slova ČR-nemocnice-počítače-Altron-Inago

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zdravotnictví
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.