SoftBank jmenuje Alexe Clavela generálním ředitelem SoftBank Group International

Michel Combes po pěti letech ve společnosti SoftBank odchází z funkce

Clavel do této funkce přináší dlouholeté zkušenosti z globálního působení v SoftBank

Společnost SoftBank Group Corp. ("SoftBank") v úterý oznámila, že Alex Clavel, který je v současné době řídícím partnerem společnosti SoftBank Group International ("SBGI"), byl jmenován generálním ředitelem SBGI s účinností od 30. června 2022. Pan Clavel nahradí Michela Combese, který se rozhodl opustit společnost SoftBank a věnovat se novým příležitostem.

Do své funkce, v níž bude dohlížet na provoz a investiční portfolio SBGI, včetně podílů ve společnostech Boston Dynamics, SoFi, Fortress, T-Mobile a Arm a dalších portfoliových společnostech, pan Clavel přinese sedmileté zkušenosti s vedením společnosti SoftBank v Tokiu, Silicon Valley a New Yorku. Společně s fondy SoftBank Vision je SBGI zodpovědný za veškeré aktivity SoftBank Group Corp. mimo Japonsko, včetně Evropy, USA, Asie a Latinské Ameriky.

Zástupce ředitele, ředitel společnosti, předseda představenstva a generální ředitel SoftBank Group Corp. Masayoshi Son uvedl: "Alex, který staví na více než dvacetiletých zkušenostech v oblasti rozvoje společností a investic, je již dlouho důvěryhodným lídrem společnosti SoftBank na mnoha místech po celém světě. Jsem přesvědčen, že jeho zkušenosti - v kombinaci se silným týmem SoftBank, který ho obklopuje - nám dobře poslouží na naší další cestě jako Vision Capitalists."

Pan Son pokračoval: "Chci Michelovi poděkovat za jeho zásadní přínos pro SoftBank v posledních pěti letech. Hrál rozhodující roli v některých našich nejdůležitějších investicích a aktivech a přeji mu vše nejlepší v jeho budoucích plánech. Jsem rád, že zůstane součástí rodiny SoftBank tím, že nás bude i nadále zastupovat ve správních radách různých portfoliových společností."

Pan Clavel k tomu uvedl: "Jsem poctěn důvěrou, kterou mi Masa projevil, když mi svěřil vedení SBGI, a mám to štěstí, že jsem mohl pracovat po Michelově boku. Těším se, že budu moci navázat na náš úspěch, a na to, co přijde."

Pan Combes řekl: "Bylo mi potěšením spolupracovat s Masou a talentovanými týmy v celé SoftBank. Odcházím ze SoftBank hrdý na to, že se mi podařilo dosáhnout toho, co jsem si zde předsevzal, včetně obratu společnosti Sprint a uskutečnění její fúze s T-Mobilem, změny pozice společnosti WeWork a jejího úspěšného vstupu na burzu a v poslední době také integrace latinskoamerických fondů SoftBank do fondu Vision a dohledu nad strategickými investicemi SoftBank do francouzských a evropských portfoliových společností. S potěšením předávám štafetu Alexovi. Poslední dva roky byl mým partnerem a jsem přesvědčen, že má dobré předpoklady vést tým a navázat na naše úspěchy i v budoucnu."

Životopisné údaje Alexe Clavela

V poslední době byl pan Clavel zodpovědný za řízení několika mezinárodních investičních platforem společnosti SoftBank mimo fondy Vision, včetně společností T-Mobile, Deutsche Telecom, WeWork a OneWeb. Působí jako ředitel ve správních radách mnoha společností a investičních nástrojů, včetně společností Arm China, Boston Dynamics, InMobi, SB Energy, Goggo a Levere Holdings Corp. Pan Clavel nastoupil do společnosti SoftBank v Tokiu v roce 2015 a pracoval v kanceláři SoftBank v Silicon Valley, než se v roce 2018 přestěhoval se společností SoftBank do New Yorku.

Před nástupem do SoftBank strávil pan Clavel 19 let v investičním bankovnictví Morgan Stanley, kde se zaměřoval na fúze a akvizice v oblasti technologií, médií a telekomunikací. Vystudoval Princetonskou univerzitu a hovoří francouzsky, japonsky a mandarínskou čínštinou.

O skupině SoftBank

Skupina SoftBank investuje do průlomových technologií s cílem zlepšit kvalitu života lidí na celém světě. Skupinu SoftBank Group tvoří SoftBank Group Corp. (TOKYO: 9984), investiční holdingová společnost, která zahrnuje podíly v telekomunikacích, internetových službách, umělé inteligenci, chytré robotice, internetu věcí a u poskytovatelů technologií čisté energie; fondy SoftBank Vision Funds, které investují více než 140 miliard USD, aby pomohly výjimečným podnikatelům transformovat průmyslová odvětví a utvářet nová; fondy SoftBank Latin America Funds v hodnotě osm miliard USD; a investice do nedostatečně zastoupených zakladatelů, včetně fondu SB Opportunity Fund, který investuje více než 100 milionů USD do černošských, latinskoamerických a indiánských zakladatelů, a globálního programu Emerge společnosti SoftBank Investment Advisers. Chcete-li se dozvědět více, navštivte https://group.softbank/en.

Zobrazit zdrojovou verzi na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220621006036/en/ .

Kontakty

Japonsko:

sbpr@softbank.co.jp

+81 3 6889 2300

Spojené státy:

FGS Global

Benjamin Spicehandler / Hannah Dunningová

SoftBank-SVC@sardverb.com

Zdroj: SoftBank Group Corp.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Klíčová slova Japonsko-finance-SoftBank

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.