Vratislavická kyselka přichází zpátky na trh

Před čtyřmi lety započala rekonstrukce Vratislavické kyselky. V té době byl rozsáhlý areál v katastrofálním stavu a jeho chátrající budovy vyžadovaly kompletní obnovu. Nyní Kitl dokončil jak rekonstrukci areálu, tak především obnovu vrtů a technologií ke stáčení minerální vody. Vratislavická kyselka se vrací zpátky na trh.

Letos je tomu právě 160 let, kdy Karl Skollaude objevil pramen kyselky na své zahradě, náhodou při hloubení studny pro své bělidlo. Voda z nové studny měla zvláštní chuť, která se připisovala zbytkům střelného prachu. Až později byla objevena její pozoruhodná kvalita a zjištěno, že se zde nachází velmi cenný minerální pramen. Osvědčení o léčivosti získal v roce 1894 a od té doby se využíval kromě plnění lahví i v lázeňském provozu. Věž místních lázní je symbolem Vratislavické kyselky dodnes.

A jaká vlastně Vratislavická kyselka je?

Je přírodně perlivá, obsahuje pouze CO₂ přírodního původu a není uměle dosycena. Čerpána je z vrtů z hloubky více než 200 metrů. Při jejím jímání ani plnění se nepoužívají žádné plasty, ale výhradně technologie z ušlechtilé nerezové oceli, a proto chutná jednoduše skvěle. Obsahuje také výjimečné množství křemíku.

Ostatně máte šanci ji ochutnat sami, a to již v pátek 22. července 2022 přímo v srdci areálu Vratislavické kyselky ve Vratislavicích nad Nisou.

Ochutnejte Vratislavku přímo u zdroje!

Slavnostní uvedení Vratislavické kyselky proběhne veřejně, a to v rámci akce "Den Vratislavické kyselky". Společnost Kitl otevře brány areálu ve Vratislavicích nad Nisou v pátek 22. července 2022, kdy představí nový minerálkovod, úpravnu minerální vody i nejmodernější výrobní linku na plnění minerálních vod a další změny, které se v areálu udály.

Pro návštěvníky budou od 12:00 do 20:00 hodin připraveny exkurze do nových výrobních prostor, bohaté občerstvení i pestrý kulturní program.

Více informací najdete na Vratislavka.cz.

O společnosti Kitl:

Majitelem Vratislavické kyselky je od roku 2018 společnost Kitl, rodinná firma z Jablonce nad Nisou. Z přírodních surovin vyrábí kvalitní ovocné a bylinné sirupy, medoviny a doplňky stravy. Do vybraných sirupů pěstuje a zpracovává byliny v BIO kvalitě. Je držitelem řady ocenění, například Výrobek roku Libereckého kraje nebo Zlatý Klas Země Živitelky.

www.kitl.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-nápoje-trh-firmy-Kitl

Oblast
Liberecký (li)

Kategorie
Potraviny, gastronomie
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.