To nejlepší z USA i Mexika

Rio South Texas, region rozkládající se ve dvou zemích na americko-mexické hranici, zahrnuje sedm texaských okresů a deset obcí ve státě Tamaulipas. Na americké straně se region rozkládá od přístavů Mexického zálivu v okrese Brownsville-Cameron na východě až po logistická centra v oblasti Laredo-Webb County na západě. Mexická část regionu se rozkládá od pláží Matamoros na východě až po výrobní závody v Nuevo Laredo na západě. Tato jedinečná poloha umožňuje oblasti navázat významné mezinárodní vztahy v oblasti kultury a obchodu.

Jednou z jedinečných obchodních výhod polohy regionu Rio South Texas je jeho dvounárodní provozní flexibilita. Protože do regionu spadají oblasti USA i Mexika, umožňuje podnikům a investorům působit ve dvou zemích a zároveň k obchodním a výrobním procesům přistupovat jednotně. Působnost v tomto regionu je výhodná po stránce nákladů, protože umožňuje společnostem v jejich obchodních aktivitách využít silných stránek každé země v rámci jedné integrované řídicí struktury a maximalizovat efektivitu přímých i nepřímých vstupů.

Podniky působící v regionu Rio South Texas těží nejen z dvoustranné provozní flexibility, ale také z toho, že se nacházejí u vstupní brány texaské ekonomiky, která je s HDP 2,0 bilionu dolarů devátou největší ekonomikou na světě. Z obecnějšího úhlu pohledu se tento region navíc nachází v samotném srdci severoamerického dodavatelského řetězce a umožňuje tak společnostem přímý, rychlý a multimodální přístup do celé Severní Ameriky, která tvoří přibližně 25 % světového spotřebitelského trhu. Toto multimodální propojení těží také z mírného podnebí tohoto regionu, které umožňuje efektivně po celý rok provozovat dopravu s velmi malou mírou výpadků. Mezistátní dálnice, železnice I. třídy, mezinárodní letiště, přístup k námořním koridorům v Mexickém zálivu a námořní přístavy uzpůsobené pro velké nákladní lodě spojují region se Severní Amerikou, západní polokoulí a celým světem. A vzhledem k narůstající míře aktivit společnosti SpaceX na základně Starbase v Texasu se může v regionu Rio South Texas brzy objevit obchodní spojení přesahující pozemská omezení.

Obchodní vazby regionu Rio South Texas mají své kořeny v desetiletích hlubokých mezinárodních vztahů, které byly dále posíleny podpisem dohody mezi Spojenými státy, Mexikem a Kanadou (USMCA). Tato dohoda posílila obchodní vztahy mezi zúčastněnými zeměmi a zajistila volnější trhy, spravedlivější obchod a trvalejší provozní základnu.

Pokud hledáte možnost vyrábět v Severní Americe produkty pro místní trh, podívejte se, co vám může nabídnout region Rio South Texas. Náš tým v COSTEP vám rád pomůže. Další informace najdete na našich stránkách www.costep.org nebo na našem účtu @COSTEP.

Kontakt: Matt Ruszczak, +1.956.682.6371, info@costep.org

Klíčová slova USA-obchod-průmysl-správa-Council for South Texas Economic Progress

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Politika, veřejná správa a soudy
Obchod, marketing
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.