EIG a Aramco podepsaly memorandum o porozumění o rozšíření spolupráce v oblasti energetiky

Obě strany prozkoumají investice do pokročilých technologií

EIG, přední institucionální investor do globálního energetického a infrastrukturního sektoru, ve čtvrtek oznámila, že podepsala memorandum o porozumění ("MoU") se společností Aramco, které se týká spolupráce na budoucích energetických projektech.

Podle podmínek memoranda o porozumění budou obě strany usilovat o investiční příležitosti v projektech, které podporují jejich společné cíle v oblasti udržitelnosti, včetně stávajících a nových technologií, jako jsou alternativní paliva, zachycování uhlíku, vodík a zemní plyn, doprava a skladování energie.

"Vzhledem k rostoucí celosvětové poptávce po energii se EIG zavázala vyvážit dvojí cíl, kterým je dekarbonizace a spolehlivost," uvedl R. Blair Thomas, předseda představenstva a generální ředitel EIG. "V rámci tohoto úsilí nás velmi těší, že máme příležitost spolupracovat na cestě k dekarbonizaci energetického sektoru s tak významným lídrem sektoru, jako je Aramco. Máme to štěstí, že jsme se společností Aramco stávajícím partnerem v oblasti kritické infrastruktury v energetickém komplexu, a těšíme se, že na tomto partnerství budeme dále stavět, pokud jde o budoucí cestu našeho odvětví."

„Toto memorandum zahrnuje jeden z mnoha důležitých kroků v globálním úsilí o řešení změny klimatu a my se těšíme na spolupráci se společností Aramco při vytváření smysluplných zlepšení v poskytování cenově dostupných a spolehlivých řešení v oblasti čisté energie lidem po celém světě,“ uvedla ředitelka ESG pro EIG Emily Rodgersová.

"Toto memorandum o porozumění dále posiluje naše vztahy s EIG a má potenciál nasměrovat nové investice do nízkoemisních energetických řešení, která podporují hospodářský růst a zároveň přispívají k širší energetické transformaci," řekl senior viceprezident společnosti Aramco pro korporátní rozvoj Abdulaziz M. Al-Gudaimi.

Oznámení memoranda o porozumění navazuje na loňské úspěšné uzavření dohody o investicích do infrastruktury společnosti Aramco s mezinárodním konsorciem vedeným společností EIG. Dohoda v hodnotě 12,4 miliardy dolarů zahrnuje pronájem a zpětný leasing infrastruktury ropovodů společnosti Aramco.

O společnosti EIG

EIG je předním institucionálním investorem do globálního energetického a infrastrukturního sektoru, který k 31. březnu 2022 spravoval 25,0 miliardy dolarů. EIG se specializuje na soukromé investice do energetiky a infrastruktury související s energetikou na globální úrovni. Během své 40leté historie věnovala EIG do energetického sektoru 40,1 miliardy dolarů prostřednictvím 380 projektů nebo společností ve 38 zemích na šesti kontinentech. Mezi klienty EIG patří řada předních penzijních fondů, pojišťoven, nadačních fondů, nadací a státních investičních fondů v USA, Asii a Evropě. EIG má sídlo ve Washingtonu a pobočky v Houstonu, Londýně, Sydney, Rio de Janeiru, Hongkongu a Soulu.

Další informace naleznete na internetových stránkách EIG na adrese www.eigpartners.com.

Zobrazit zdrojovou verzi na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220615005197/en/

Kontakty

Média

Sard Verbinnen & Co.

Kelly Kimberly / Brandon Messina

+1 212-687-8080

EIG-SVC@sardverb.com

Zdroj: EIG

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Klíčová slova USA-Saúdská-energie-ekologie-firmy-EIG

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.