Oznámení minoritního akcionáře Dostihového spolku Richarda Benýška

Tiskové oznámení

Minoritní akcionář Dostihového spolku Richard Benýšek:

Ve středu 15. 6. jsem odeslal otevřený dopis zastupitelům města Pardubice ve věci plánované výstavby nové haly na dostihovém závodišti, v němž mj. oznamuji, že jsem ve věci podal trestní oznámení na neznámého pachatele:

Otevřený dopis zastupitelům:

Vážené paní zastupitelky, vážení páni zastupitelé, vážení páni radní, vážený pane primátore města Pardubice,

obracím se na Vás, protože se obávám o budoucnost dostihového sportu v Pardubicích. Ohrožuje jej záměr pan primátora Martin Charváta na odprodej části pozemků v areálu závodiště pro výstavbu nové hokejové haly. O tu usiluje investor pan Petr Dědek.

Proti odprodeji pozemků stávajícího parkurového kolbiště v areálu závodiště existuje řada emocionálních i racionálních důvodů. Začnu s fakty, protože je mi jasné, že ne všichni máte takovou vášeň pro dostihový sport jako já.

Minoritní akcionáři Dostihového spolku se o záměru dozvěděli z médií a byli postaveni před hotovou věc. Nikdo s námi nejednal, ač se nás prodej pozemků přímo dotýká. K jednacímu stolu jsme nebyli přizváni ani po mém prvním otevřeném dopisu, ani poté, co se proti záměru vymezil legendární žokej Josef Váňa a vlastně celý dostihový sport. Celý postup pana primátora je velmi netransparentní. Proto jsem byl nucen podat trestní oznámení na neznámého pachatele.

Důležitá je i emocionální rovina. Odprodej pozemku a výstavba megalomanské haly, mnohapatrového parkovacího domu a dalších servisních budov nenávratně zničí genia loci celého závodiště. Prakticky nebude možný další rozvoj ani dostihů, ani legendární Velké pardubické. To je cesta k postupné likvidaci sportu, který je s Pardubicemi spjat od roku 1842.

Také je třeba se zamyslet nad investicemi, které v řádu stovek milionů korun donedávna polykala stávající hala. Co s nimi bude? Co bude s touto stávající halou? Ví to někdo? Nebudou zmařené investice? To jsou otázky, které by měl transparentně zodpovědět pan primátor Martin Charvát. Ten nejprve tento záměr velebil, kudy chodil, ale od mého prvního otevřeného dopisu zarytě mlčí. Copak si myslel, že si nikdo této obrovské haly v areálu nevšimne?

Z výše uvedených důvodů Vás vyzývám, abyste do ukončení vyšetřování ve věci dále nepostupovali. Závodišti můžete způsobit nevratné škody a o prostředky může přijít i město. Investor totiž po Pardubicích požaduje investice, které mohou podle vyjádření některých politiků dosáhnout až jedné miliardy korun. Proti záměru vznikla petice. V současnosti má skoro 1600 podpisů.

Ing. Richard Benýšek, v.r.

Klíčová slova ČR-správa-stavby-dostihy-právo-pozemky

Oblast
Pardubický (pu)

Kategorie
Stavebnictví, bydlení a reality
Sport
Politika, veřejná správa a soudy

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.