ULBRICHTS Protection přináší účinnou ochranu hlavy pro vojáky

  • Odlehčená verze HIGH CUT / JUMP s hmotností od 1,25 kg poskytuje účinnou ochranu proti střelám a střepinám.
  • Nový model ZENTURIO pro speciální jednotky nabízí účinnou samostatnou ochranu proti střelám (VPAM 6).
  • Celá modelová řada se vyznačuje kompletně přepracovaným designem a inovativními technickými prvky.

Na mezinárodním veletrhu obranných technologií Eurosatory, který dnes začíná v Paříži, se společnost ULBRICHTS Protection zaměří na efektivní ochranu hlavy vojáků. Na svém nově navrženém stánku (5H/451) tento lídr v prodeji a vývoji technologií pro balistické přilby v policejním sektoru předvede, jak si dokáže poradit se skutečnou ochranou proti střelám a střepinám pro požadavky armády. Nejnovější generace balistických titanových hybridních přileb ULBRICHTS Protection se kromě snížené hmotnosti vyznačuje řadou dalších inovací z hlediska ochrany, pohodlí a designu.

Na rozdíl od policejních složek musí vojáci nosit přilby po mnohem delší časové úseky. Proto byla až dosud hlavním kritériem při výběru bojových přileb (vyráběných převážně z aramidu) jejich hmotnost. Aramidové přilby jsou sice velmi lehké a poskytují dobrou ochranu proti střepinám, v oblasti ochrany proti střelám však vykazují fatální nedostatky. I v případě, že skořepina přilby projektil zastaví, u typické aramidové přilby NIJ 3a dochází k extrémní deformaci vnitřní strany přilby s potenciálně smrtelnými hodnotami zbytkové energie a tedy i vysokou ranivostí. Když tento typ přilby zastaví projektil, deformovaná skořepina narazí do hlavy nositele a předává jí vysokou zbytkovou energii. Takto mohou vzniknout i smrtelná zranění hlavy.

Vyšší ochrana, nižší hmotnost: skutečná ochrana již od 1,25 kg

Na základě dlouholetého výzkumu vylepšila společnost ULBRICHTS Protection svůj koncept titanové helmy, vyzkoušený a prověřený více než 20 lety užívání, a přenesla jej do váhové kategorie lehkých přileb vhodných pro boj. Nejnovější verze balistické přilby HIGH CUT / JUMP tak váží jen asi 1,25 kilogramu. I přes svou nízkou hmotnost však tato přilba poskytuje účinnou ochranu proti střelbě z ručních zbraní podle zlatého standardu VPAM 3 HVN 2009. Střelu nejen zastaví, ale při zásahu navíc dochází jen k velmi nízké deformaci vnitřní strany. Díky tomu je výsledný úder do hlavy mnohem slabší a přenesená energie nepřesahuje prahovou hodnotu pro přežití 25 joulů. Díky kombinaci titanu a polyethylenu nabízí přilba HIGH CUT / JUMP také vynikající ochranu proti střepinám. Tento high-tech výrobek poskytuje vojákům nejen účinnou balistickou ochranu hlavy ve vysoce dynamických situacích, ale umožňuje také dlouhodobé nošení a nabízí tak stejnou úroveň ochrany, jaká je již dnes standardem v mnoha evropských policejních jednotkách.

Kromě mimořádně lehké přilby HIGH CUT / JUMP prošla aktualizací také celá řada přileb VPAM-3 od společnosti ULBRICHTS Protection. Dalším vývojem a zdokonalením použitých materiálů dosáhla společnost ULBRICHTS u svých přileb VPAM-3 výrazného snížení hmotnosti bez oslabení ochrany.

Přilby ULBRICHTS také nabízí možnost dosáhnout účinné ochrany proti střelbě z pušky pomocí přídavného čelního štítu. Modul FORTIS lze k čelní skořepině přilby připevnit v několika jednoduchých krocích pomocí suchého zipu. Díky tomu je tato ultralehká varianta přilby schopna zastavit i střely z útočné pušky Kalašnikov s použitím střeliva s ocelovým jádrem 7,62 x 39 (MSC) a zároveň dosahuje hodnot traumatizace pod 25 joulů (testovací úroveň VPAM 6 a hodnoty traumatizace odpovídající evropské směrnici VPAM HVN 2009 pod 25 joulů). Balistickou ochranu bojové přilby a vesty lze tedy upravit. Výsledkem je ideální ochrana hlavy a těla proti nejrůznějším operačním hrozbám.

Nový model ZENTURIO pro speciální jednotky: Skutečná ochrana proti střelbě z pušky i bez přídavných modulů

Řešení pro speciální jednotky či speciální operace se zvýšenými požadavky na balistickou ochranu je nyní k dispozici také vojenským speciálním jednotkám v podobě přilby s vysokou ochranou pro přímý střet, a to jako model buď s nízkým nebo vysokým vykrojením. ZENTURIO, vlajková loď rodiny přileb ULBRICHTS, dosáhla ve své nejnovější verzi nové úrovně ochrany: VPAM 6. Zatímco předchozí model ZENTURIO byl navržen jako standardní operační přilba pro ochranu evropských speciálních jednotek proti ručním zbraním (testovací úroveň VPAM 3), nová přilba dokáže zastavit střelbu z útočné pušky Kalašnikov s použitím střeliva s ocelovým jádrem 7,62 x 39 (MSC) a zároveň dosahuje hodnot traumatizace pod 25 joulů (testovací úroveň VPAM 6 a hodnoty traumatizace analogické evropské směrnici VPAM HVN 2009 pod 25 joulů). Účinně tak předchází potenciálně život ohrožujícímu kraniocerebrálnímu poranění i v případě akutního vojenského ohrožení, které představuje útočná puška Kalašnikov. Nový model ZENTURIO navíc nabízí i zastavovací sílu proti ráži 7,62 x 51 NATO (.308 / M80 / NIJ III). Jedná se tak o jedinou přilbu v této váhové kategorii na trhu, která svému nositeli poskytne všestranně účinnou a samostatnou ochranu proti puškám bez přídavných štítů - což je reálná hrozba, na kterou reagují úpravou ochranných prostředků nákupčí armád z celého světa.

Více než jen design: přilby ULBRICHTS přichází v novém provedení

Nejnovější generace přileb ULBRICHTS Protection poskytuje nejen mimořádně dobré výsledky ochrany: výrazným vylepšením prošel také vzhled. Ochrana, design a pohodlí nových modelů byly vyvíjeny v důsledně komplexním pojetí. V budoucnu již nebudou přilby ULBRICHTS potřebovat šrouby na skořepině, což jednak umožňuje snížit hmotnost a zároveň zvyšuje účinnou ochrannou plochu přilby o 20 až 30 procent, jelikož šrouby a příslušné otvory jsou známým slabým místem skořepiny přilby. Při zásahu se mohou šrouby navíc stát nebezpečným sekundárním projektilem.

Velikost všech přileb ULBRICHTS lze během několika sekund plynule nastavit, jsou tedy vhodné pro jakýkoli obvod hlavy od 48 do 62 centimetrů. Důmyslný vnitřní systém přilby zároveň zajistí optimální vycentrování. Novou generaci charakterizují i další vlastnosti, jako je vylepšená modularita a praktické funkce. Snadno a flexibilně lze namontovat jak hledí z produkce společnosti ULBRICHTS, tak i další příslušenství. Nejnovější generace přileb ukazuje svůj účel již na první pohled: skutečná ochrana, dynamika a funkčnost.

O společnosti ULBRICHTS Protection

ULBRICHTS Protection z hornorakouského Schwanenstadtu je divizí společnosti ULBRICHTS GmbH. Vyvíjí a vyrábí balistické přilby z titanu a hybridních titanových materiálů. K její mezinárodní klientele patří policejní hlídky, speciální jednotky a další policejní síly i armády. Společnost ULBRICHTS Protection je jedním z průkopníků v oblasti balistické ochrany hlavy a pravidelně stanovuje nové technické standardy z hlediska skutečné ochrany, pohodlí a designu.

Další informace: http://www.ulbrichts.com/protection/medienbereich

Kontakt: Thomas PoandlRegionální manažer prodeje – Ochrana / Marketing a PRTel.: +43 664 88103498thomas.poandl@ulbrichts.com

Ulbrichts GmbH

A-4690 Schwanenstadt, Kaufing 34

Obrázek - https://mma.prnewswire.com/media/1837665/ULBRICHTS_Protection_1.jpg

Obrázek - https://mma.prnewswire.com/media/1837666/ULBRICHTS_Protection_2.jpg

Klíčová slova Rakousko-Francie-armáda-zbraně-obchod-ULBRICHTS Protection

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje
Politika, veřejná správa a soudy
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.