Recover™ urychluje růst díky menšinové kapitálové investici ve výši 100 milionů dolarů v čele s Goldman Sachs Asset Management, ve spolupráci se stávajícím investorem STORY3 Capital Partners

Nová kapitálová investice přichází v době, kdy se udržitelnost stává pro přední světové maloobchodníky a značky stále větší prioritou

Recover™, přední společnost zabývající se vědou o materiálech a výrobce udržitelných, prémiových recyklovaných bavlněných vláken a směsí bavlněných vláken, dnes oznámila, že uzavřela novou minoritní kapitálovou investici ve výši 100 milionů dolarů v čele s divizí Sustainable Investing společnosti Goldman Sachs Asset Management (Goldman Sachs). Goldman Sachs investuje společně s většinovým akcionářem STORY3 Capital Partners.

Tato tisková zpráva obsahuje multimédia. Celou zprávu si můžete prohlédnout zde: https://www.businesswire.com/news/home/20220607005869/en/

Společnost Recover využije investici k urychlení své globální expanze a rozvoji výrobní kapacity, což u předních značek a maloobchodníků umožní rychlejší zavádění iniciativ v oblasti udržitelnosti. Recover zásobuje některé z největších a nejznámějších maloobchodníků, značek a prodejců na světě, mimo jiné společnosti Primark, Inditex, C&A, Revolve a Lands' End.

Patentované recyklované bavlněné vlákno společnosti Recover snižuje uhlíkovou náročnost a spotřebu vody oděvního dodavatelského řetězce, čímž řeší příspěvek oděvního průmyslu k jednomu z největších zdrojů zhoršování životního prostředí na světě. Na základě průmyslového výzkumu společnost Recover odhaduje, že díky nové investici může do roku 2026 zvýšit svou produkci na více než 350.000 metrických tun recyklovaného bavlněného vlákna ročně, čímž ušetří až 5 bilionů litrů vody ročně – což odpovídá pitné vodě, kterou každým rokem spotřebuje více než 4,5 miliardy lidí – a umožní výrazně snížit emise uhlíku, spotřebu energie a využití půdy ve srovnání s konvenčním bavlněným vláknem.*

"Společnost Goldman Sachs se zavázala spolupracovat s inovativními podniky, které pomáhají prosazovat udržitelnost," řekla Letitia Websterová, výkonná ředitelka a ředitelka pro udržitelnost divize správy aktiv Goldman Sachs. "Recover je předním průkopníkem v oblasti oděvů a textilu s tolik potřebnými udržitelnými řešeními založenými na vědě o materiálech. Jsme nadšeni, že můžeme investovat do růstu společnosti Recover, abychom urychlili rozvoj výroby i nepřetržitý vývoj jejích technologií." V rámci transakce se Websterová stane členem představenstva společnosti Recover.

"Společnost Recover pomáhá vytvářet udržitelnou budoucnost tím, že řeší kolosální ekologický problém, a jsme nesmírně rádi, že na urychlení našeho růstu můžeme spolupracovat se společností Goldman Sachs," řekl Alfredo Ferre, představitel čtvrté generace rodiny vlastníků a generální ředitel společnosti Recover. Ben Malka, provozní partner společnosti STORY3 Capital Partners a výkonný předseda společnosti Recover, prohlásil: "Během více než 70 let, za několik generací rodiny Ferre ve Španělsku, společnost Recover zdokonalila umění a výzkum v oblasti výroby udržitelného recyklovaného bavlněného vlákna. Dnes Recover nabízí řešení založené na patentovaném duševním vlastnictví, které poskytuje cenově konkurenceschopné, maximálně výkonné recyklované bavlněné vlákno pro rotorové i prstencové spřádání."

Značka Recover je důležitou součástí závazků a referencí předních maloobchodních prodejců a značek v oblasti udržitelnosti. Stále více zákazníků společnosti Recover označuje své výrobky společnou značkou Recover, aby ukázalo, že byly vyrobeny z recyklovaného bavlněného vlákna této společnosti. Společnost Recover, která působí na trhu s bavlnou v hodnotě 50 miliard dolarů, je předním inovátorem a podnikem definujícím kategorii, která vykázala rychlý růst. Společnost otevřela nová výrobní střediska v Pákistánu a Bangladéši a v nejbližší době by měla otevřít další střediska v Bangladéši a Vietnamu.

"Aby mohlo dojít k rozsáhlé změně v celém módním průmyslu, potřebujeme partnerství a spolupráci s inovátory, jako je Recover," řekla Lynne Walker, ředitelka Primark Cares, Primark. "Vzhledem k tomu, že ve výrobcích Primark stále více používáme recyklované bavlněné vlákno Recover, tato investice nám umožní splnit náš závazek zpřístupnit udržitelnější módu milionům zákazníků."

Peter Comisar, komplementář společnosti STORY3 Capital Partners a bývalý partner Goldman Sachs, řekl: "Jsme nesmírně hrdí na to, že od akvizice v roce 2020 naše spolupráce se společností Recover umožnila výrazné rozšíření podniku. V nadcházejících letech budeme svědky radikální transformace velkých průmyslových odvětví pomocí udržitelných řešení. Společnost Recover má jedinečnou pozici globálního lídra v oblasti udržitelných bavlněných vláken a jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat se společností Goldman Sachs na další fázi vývoje společnosti Recover."

*Zdroj: Zdroj: Studie LCA ověřená společností AITEX, Universitat de Val?ncia a UNESCO.

O společnosti Recover™

Recover™ je přední společnost zabývající se vědou o materiálech a celosvětový výrobce vysoce kvalitních recyklovaných bavlněných vláken a směsí bavlněných vláken s nízkým dopadem na životní prostředí. Její prémiové, ekologicky šetrné a cenově konkurenceschopné výrobky vznikají ve spolupráci s dodavatelským řetězcem pro globální maloobchodníky a značky a nabízejí udržitelné řešení, které uzavírá módní cyklus. Jako rodinná společnost čtvrté generace se 70letou historií v textilním průmyslu má společnost Recover za cíl rozšířit svou patentovanou technologii tak, aby měla trvale pozitivní dopad na životní prostředí, a při plnění cílů udržitelnosti v tomto odvětví spolupracovat se značkami/maloobchodníky a dalšími tvůrci změn. Další informace najdete na www.recoverfiber.com a na sociálních sítích sledujte @recoverfiber.

O společnosti STORY3 Capital Partners

Společnost STORY3 je předním správcem alternativních investic, který se zaměřuje výhradně na spotřebitelský hodnotový řetězec, včetně podniků na pomezí spotřebitele a udržitelnosti. Od založení firmy v říjnu 2018 tým STORY3 vyhledal, zajistil a realizoval kapitálové transakce v hodnotě více než 1 miliardy USD v podnicích zaměřených na spotřebitele. Společnost STORY3 využívá flexibilní investiční strategii a spojuje hluboké odborné znalosti oboru, provozní podporu a jedinečné transakční zkušenosti, aby podpořila vytváření hodnoty pro své partnery. Další informace naleznete na adrese www.story3capital.com .

O společnosti Goldman Sachs Asset Management

Společnost Goldman Sachs Asset Management, která spojuje tradiční a alternativní investice, poskytuje klientům po celém světě cílené partnerství a soustředí se na dlouhodobou výkonnost. Jako hlavní oblast investic v rámci společnosti Goldman Sachs (NYSE: GS) poskytujeme investiční a poradenské služby předním světovým institucím, finančním poradcům a jednotlivcům, přičemž využíváme naši hluboce propojenou globální síť s na míru šitými odbornými poznatky, a to ve všech regionech a na všech trzích - k 31. březnu 2022 spravujeme aktiva v hodnotě více než 2 bilionů USD pod dohledem po celém světě. Se zaujetím pro výkonnost našich klientů usilujeme o budování dlouhodobých vztahů založených na přesvědčení, udržitelných výsledcích a společném úspěchu v čase. Sledujte nás na síti LinkedIn.

Zobrazit zdrojovou verzi na businesswire.com:

https://www.businesswire.com/news/home/20220607005869/en/.

Kontakty pro média:

Pro společnosti Recover a STORY3

Stacy Berns / Michael McMullan

Berns Communications Group

sberns@bcg-pr.com / mmcmullan@bcg-pr.com

Za Goldman Sachs

Avery Reed

Goldman Sachs & Co. LLC

Avery.Reed@GS.com

+1 212 902 5400

Zdroj: Recover

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Klíčová slova Španělsko-textil-ekologie-Recover

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Zpracovatelský a výrobní průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.