Slavnost Cideru se blíží

Největší slavnost cideru se koná již tento víkend v Praze! Zkvašený jablečný nápoj, který si získal oblibu mezi konzumenty všech věkových kategorií, znovu dobývá Prahu. CIder a hlavně ten řemeslný se bude nadcházející víkend oslavovat a hlavně koštovat na už 5. ročníku Slavnosti Cideru.

Až sto druhů cideru všeho druhu od téměř padesátky výrobců nejen z Čech budete moci ochutnat v sobotu 11.6. a neděli 12.6. v Pražské tržnici v Holešovicích. Při této příležitosti bude představený i nově vzniklý Svaz Malých Výrobců Cideru, jehož účelem spolku je sdružovat malé výrobce řemeslného cideru a perry v České republice. K tomu nemůže chybět také dobré jídlo, DJs a zábavný doprovodný program pro celu rodinu. Hned vedle se v sobotu uskuteční také MINT Market, oblíbený trh s autorským designem a módou od nezávislých lokálních tvůrců.

Kvalitu českých výrobců řemeslného cideru potvrzuje nejen oblíbenost tohoto nápoje mezi domácími konzumenty, ale také řada ocenění, která naši cidraři získávají po celém světě. Čeští řemeslní výrobci pravidelně dováží ocenění nejen ze světa, ale i z Čech. Na posledním World Cider SEAL 2022 v Českých Budějovicích získali ocenění Cidérka Brno, Sígr z Jablka od pivovaru Volt, Cider Talk od Cider Sektu.

Pokud znáte jen cidery od komerčních značek, plné umělých barviv, cukru a éček, budete příjemně překvapeni. Výroba poctivého cideru má totiž v Čechách letitou tradici. Myšlenka uspořádat akci, jenž by sdružovala a podporovala výrobce, kteří dělají cider s láskou a nasazením, ale často se s ním nedostanou za hranice svého regionu, vznikla před více než osmi lety a od té doby navštívily největší cider festival v ČR desítky tisíc fanoušků zkvašených jablek. Protože, jak říká pan inženýr Evžen Uher z Bílých Karpat: "Víte, jaký cider je nejlepší? Ten prodaný.“ Více se dozvíte na www.slavnostcideru.cz.

Program:

Slavnost Cideru + Mint Market Pražská tržnice Holešovice, Praha, 170 00

sobota 11.6.2022 - Slavnost Cideru + Mint Market

neděle 12.6.2022 - Slavnost Cideru

Více informací na: www.slavnostcideru.cz

Kontakt pro média:

Jakub Jandora - produkce

e-mail: jedu@slavnostcideru.cz

Klíčová slova ČR-zábava-gastro-nápoje-pivo-trh-cider-firmy-Urban Fine Art

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Potraviny, gastronomie
Obchod, marketing
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.