Společnosti MA'ADEN a GlassPoint podepisují memorandum o porozumění ("MOP"), v němž se dohodly, že vyvinou největší solární zařízení na výrobu páry na světě

Přední saúdskoarabská těžební společnost podepisuje memorandum o porozumění, které usnadní studii o vývoji prvního projektu solárního zařízení na výrobu páry v tomto království, jehož účelem je dekarbonizace rafinerie oxidu hlinitého společnosti MA'ADEN

Společnost Saudi Arabian Mining Company (MA'ADEN), saúdskoarabský národní šampion v těžbě a jedna z nejrychleji rostoucích těžebních společností na světě, a společnost GlassPoint, lídr v oblasti průmyslové solární páry, uzavřely memorandum o porozumění, že vyvinou největší solární zařízení na výrobu tepla v rafinerii oxidu hlinitého společnosti MA'ADEN. Po dokončení pomůže solární zařízení na výrobu páry o výkonu 1500 MW společnosti MA'ADEN dosáhnout cílů udržitelnosti snížením emisí uhlíku o více než 600.000 tun ročně. To pro společnost MA'ADEN představuje více než 50% snížení uhlíkové stopy rafinérie oxidu hlinitého a čtyři procenta snížení její celkové uhlíkové stopy.

Memorandum o porozumění podepsali v sídle společnosti MA'ADEN v Rijádu v Saúdské Arábii viceprezident divize hliníku společnosti MA'ADEN Rijád Al Nassar a generální ředitel a zakladatel společnosti GlassPoint Rod MacGregor, za přítomnosti generálního ředitele společnosti MA'ADEN Roberta Wilta a provozního ředitele společnosti GlassPoint Jacoba Drejera.

Generální ředitel společnosti MA'ADEN Robert Wilt uvedl: "Jako třetí pilíř saúdské ekonomiky chceme v tomto království být vzorem v oblasti ESG. Tato významná změna výrazně sníží naši uhlíkovou stopu a přiblíží nás k našemu cíli dosáhnout do roku 2050 uhlíkové neutrality. Svět směřuje k ekologickému získávání hliníku a společnost MA'ADEN hodlá v tomto trendu zaujmout vedoucí postavení."

Viceprezident strategické obchodní jednotky společnosti MA'ADEN pro výrobu hliníku Rijád Al Nassar uvedl: "Navrhované nové zařízení na solární výrobu tepla nazvané MA'ADEN Solar 1, se bude nacházet v Ras al Khair v Saúdskoarabském království a bude využívat sluneční energii k výrobě páry. Pára pak bude sloužit k rafinaci bauxitové rudy na oxid hlinitý. Oxid hlinitý je důležitou surovinou pro výrobu hliníku; tento kov zase patří mezi nejzásadnější zdroje pro mnoho světových průmyslových odvětví, jež se v budoucnu zaměří na životní prostředí a udržitelnost."

"Společnost MA'ADEN jde při snižování průmyslových emisí uhlíku příkladem, protože fosilní paliva nahrazuje výrobou tepla pomocí solární energie. Až bude toto zařízení postaveno, půjde o největší průmyslovou solární výrobnu páry na světě a první, která bude sloužit jak Saúdské Arábii, tak dodavatelskému řetězci hliníku," říká generální ředitel a zakladatel společnosti GlassPoint Rod MacGregor. "Tímto memorandem o porozumění vstupuje společnost GlassPoint do nové fáze růstu a pomáhá dekarbonizovat řadu průmyslových odvětví, která se snaží snížit svou uhlíkovou stopu."

V rámci této dohody budou společnosti MA'ADEN a GlassPoint spolupracovat na vývoji udržitelnějšího způsobu výroby hliníku, který je klíčovým kovem pro mnoho světových průmyslových odvětví a pro přechod na novou energetiku. Toto memorandum o porozumění také představuje opětovný nástup společnosti GlassPoint na vedoucí pozici v oblasti solárního procesního tepla.

Saúdská Arábie se jako globální výrobce energie zavázala přispět k boji proti změně klimatu. Představila proto zelenou iniciativu Saudi Green Initiative (SGI), díky níž se země má stát mezinárodním lídrem v oblasti udržitelnosti. V loňském roce představila SGI první vlnu více než 60 iniciativ, které zahrnují investice v hodnotě 700 miliard SAR (186 miliard USD) do rozvoje zelené ekonomiky v Saúdské Arábii i mimo ni.

Další informace o společnosti MA'ADEN najdete na adrese: https://www.maaden.com.sa/

Další informace o společnosti GlassPoint najdete na adrese: https://www.glasspoint.com/

O společnosti GlassPoint

Společnost GlassPoint dekarbonizuje výrobu materiálů nezbytných pro přechod na novou energetiku a má zásadní vliv na boj proti změně klimatu. Buduje, vlastní a provozuje rozsáhlá zařízení na výrobu solární páry, která snižují emise uhlíku v těch průmyslových odvětvích, kde je takový proces obzvlášť náročný, například v těžebním a kovodělném průmyslu, chemickém průmyslu, při výrobě stavebních materiálů a odsolování i v dalších odvětvích. Společnost GlassPoint přináší jediné řešení, které se při snižování emisí uhlíku z průmyslového procesního tepla osvědčilo ve velkém měřítku, a vybudovala více než polovinu zařízení vyrábějících solární páru na světě. Více informací najdete na glasspoint.com.

O společnosti MA'ADEN

Společnost MA'ADEN provozuje na východním pobřeží Saúdské Arábie Ras Al Khair největší a nejefektivnější vertikálně integrovaný komplex pro těžbu hliníku na světě. Mezi podniky společnosti MA'ADEN provozující těžbu hliníku patří huť Al Ba'itha a plně integrovaná rafinérie, tavírna, válcovna a exportní zařízení v Ras Al Khair. Společnost MA'ADEN dodává vysoce kvalitní předvalky, ingoty, desky a ploché válcované hliníkové výrobky zákazníkům po celém světě, včetně nadnárodních výrobců automobilů nebo spotřebitelských značek.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1829788/glasspoint_logo_Logo.jpg

KONTAKT: glasspoint@methodcommunications.com

Klíčová slova Saúdská-energie-ekologie-kovy-GlassPoint

Oblast
Blízký východ (bv)

Kategorie
Finance, ekonomika
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.