EMQ se účastní konference Code BEAM Europe 2022 ve Stockholmu

Společnost EMQ, poskytovatel open-source softwaru pro datovou infrastrukturu IoT a tvůrce nejškálovatelnější platformy pro zasílání zpráv IoT založené na protokolu MQTT, se ve dnech 19. až 20. května 2022 zúčastnila konference Code BEAM Europe 2022 ve Stockholmu.

Konference Code BEAM Europe je komunitou vedená konference, která se snaží vést nejlepší mozky v oblasti kódování Erlang a Elixir, aby vzájemně sdílely své znalosti, a inspirovat je k objevování budoucnosti ekosystému Erlang a Elixir.

Dvoudenní konference plná aktivit nabídla 30 špičkových přednášek a podrobných tutoriálů o reálném použití jazyků Erlang a Elixir a dalších nových technologií.

Jazyk BEAM je úspěšný již tři desetiletí a má skvělé vyhlídky i do budoucna. Erlang, nejvýznamnější z jazyků BEAM, je základem vysoce výkonných a masivně škálovatelných distribuovaných systémů a posloužil jako základ mnoha úspěšných projektů internetu věcí.

Vlajkový produkt EMQ EMQX je open-source, mimořádně škálovatelný distribuovaný zprostředkovatel zpráv MQTT napsaný v jazyce Erlang/OTP. Zejména nejnovější verze EMQX 5.0 výrazně zlepšuje celkový výkon a ve špičce podporuje 100 milionů připojení zařízení IoT.

Erlang umožňuje vysokou souběžnost, dlouhotrvající procesy a masivní předávání zpráv, aby globálním klientům EMQ poskytoval nepřetržitý a vysokorychlostní přístup k datům internetu věcí.

K dnešnímu dni společnost EMQ na svém webu Github přispěla velkým množstvím projektů s otevřeným zdrojovým kódem Erlang. EMQX je nyní na 1. místě v žebříčku populárních open-source projektů Erlang podle LibHunt a na Github má přes 9600 hvězdiček.

Během konference přenesl William Yang, softwarový inženýr ve společnosti EMQ, poučnou přednášku s názvem "QUICER: knihovna transportních protokolů nové generace pro BEAM".

Protokol QUIC, který původně navrhla společnost Google, se v poslední době výrazně prosadil.

"Pro použití v rámci internetu věcí musí být protokoly pro zasílání zpráv lehké, protože zařízení internetu věcí mají obvykle omezené zdroje. Stávající transportní a bezpečnostní protokoly – konkrétně TCP/TLS a UDP/DTLS – bohužel při použití v aplikacích internetu věcí nevyhovují z hlediska režie připojení, latence a migrace připojení.

Integrací MQTT s QUIC můžeme vyřešit některé problémy, které TCP vyřešit nemohl, a dosáhnout vyššího výkonu," uvedl William.

William také upozornil na první implementaci MQTT přes QUIC na světě vytvořenou EMQ a na novou open-source knihovnu NIF QUICER ( GitHub - emqx/quic: QUIC Protocol for Erlang & Elixir), která byla vytvořena pro BEAM.

Další klíčová přednáška Dmitrije Fedosejeva na konferenci EMQ se zabývala tím, jak testovat distribuovanou konzistentní odolnost proti chybám pomocí SNABBKAFFE. Dmitrij představil, jak společnost EMQ úspěšně přijala přístup založený na sledování pro praktické použití ve výrobě. Za úspěchem společnosti EMQ stojí hluboké porozumění tomu, jak se software chová v reálném produkčním prostředí.

Zjistěte více o produktech EMQ a začněte je využívat zdarma.

O společnosti EMQ

Společnost EMQ byla založena v roce 2017 a je inovativním poskytovatelem technologií založených na principu hlubokého open-source, který má silné kořeny v datové infrastruktuře IoT, poskytuje přední světové cloudové řešení pro zasílání zpráv MQTT, streamovací databáze a edge computing a úspěšně buduje základy digitální ekonomiky, která zvyšuje očekávání, jak bude svět v éře IoT podnikat.

Posláním společnosti EMQ je poskytnout organizacím řešení IoT, která budou mít budoucnost, a to prostřednictvím jednotného "připojení, přesunu, zpracování a analýzy" dat IoT z okraje do cloudu a multi-cloudu.

Robustní a flexibilní řešení EMQ Cloud-Edge zajišťují kvalitu, spolehlivost, zabezpečení, šířku pásma, latenci a propustnost na průmyslové úrovni, aby byla zajištěna maximální doba provozu vašich kritických zařízení IoT a digitální transformace probíhala co nejvíc hladce.

Jako globální organizace má společnost EMQ své výzkumné a vývojové centrum ve Stockholmu ve Švédsku a 10 poboček po celé Americe, Evropě a v asijsko-pacifickém regionu. Přibližně 10.000 organizací všech velikostí používá vlajkový produkt EMQ (EMQX), který zahrnuje více než 100 milionů zařízení IoT ve více než 50 zemích.

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/1823400/EMQ_Tech_team_Code_BEAM_EU_2022.jpg

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/1823401/popular_open_source_Erlang_projects_LibHunt.jpg

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/1823402/Keynote_William_Yang.jpg Foto – https://mma.prnewswire.com/media/1823403/Keynote_Dmitrii_Fedoseev.jpg Logo – https://mma.prnewswire.com/media/1823495/Logo.jpg

KONTAKT: Shirley, shirley.huang@emqx.io

PROTEXT

Klíčová slova Švédsko-počítače-komunikace-firmy-EMQ

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.