IMMOFINANZ se silným startem do finančního roku 2022

Společnost IMMOFINANZ úspěšně završila solidní start do finančního roku 2022: srovnatelné příjmy z pronájmu vzrostly v prvním čtvrtletí o 4,3 %, míra obsazenosti zůstala vysoká na 94,4 % a ukazatel FFO 1 před zdaněním byl stabilní, a to na velmi dobré úrovni 34,4 milionu eur. Čistý zisk dosáhl celkem 72,4 mil. eur, a to se zahrnutím výrazného pozitivního efektu v prvním čtvrtletí předchozího roku, který spočíval v přecenění podílu ve společnosti S IMMO. Díky poměru vlastního kapitálu 52,3 % a konzervativní úrovni dluhu (čistá výše ukazatele LTV činí 32,7 %) má IMMOFINANZ silné kapitálové základy.

Příjem z pronájmu podle IFRS dosáhl v prvním čtvrtletí 70,2 milionu eur a byl o něco nižší než v předchozím roce, což bylo ovlivněno kladnou jednorázovou kompenzační platbou od velkého nájemce za zmenšení pronajatého prostoru v souvislosti s pandemií (1. čtvrtletí 2021: 74,8 milionu eur). Po očištění o tento jednorázový efekt ve výši 6,7 milionu eur dosáhla společnost IMMOFINANZ v prvním čtvrtletí solidního růstu: ve srovnání s předchozím rokem vzrostly příjmy z pronájmu o 3,1 % a o 2,8 % překonaly úroveň 4. čtvrtletí 2021. Tento pozitivní vývoj se projevil i v meziročním nárůstu srovnatelných výnosů z pronájmu o 4,3 % (očištěno o akvizice, prodeje a dostavby), díky čemuž bylo dosaženo hodnoty 64,0 milionu eur.

"Silný růst srovnatelných příjmů z pronájmu podtrhuje optimální umístění našeho portfolia: tento mix cenově dostupného maloobchodu pro spotřebitele a vysoce kvalitních, inovativních a flexibilních kancelářských řešení splňuje požadavky našich nájemců i jejich zákazníků a zaměstnanců," vysvětlil Dietmar Reindl, člen představenstva společnosti IMMOFINANZ. "Pozitivní vývoj byl zaznamenán na většině trhů - v čele s Rakouskem. Příjmy z pronájmů se zvýšily o 2,9 % v kancelářských nemovitostech a o 5,6 % v maloobchodních, což působivě dokládá sílu našich značek STOP SHOP a myhive."

ikona IMMOFINANZ with a strong start into the 2022 financial year

Klíčová slova ČR-Rakousko-reality-služby-firmy-IMMOFINANZ-Graffitti Networks Grafix

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Stavebnictví, bydlení a reality
Služby, cestovní ruch

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.