Druhý ročník Klasiky u Wericha nejen s nádhernou hudbou, ale i programem pro děti

Eva Esterková Edgaras Davidovicius Klasika u Wericha “V národním tónu” sopranistka Eliška Gattringerová a barytonista Roman Hoza (Foto: Michal Bareš) Klasika u Wericha “V národním tónu” sopranistka Eliška Gattringerová a barytonista Roman Hoza (Foto: Michal Bareš) Klasika u Wericha - 10.7.2021 (Foto: Michal Bareš) Klasika u Wericha-10.7.2021 - ŠANĚLSKÝ VEČER - Barbora Kubiková a Ester Pavlů Klasika u Wericha-10.7.2021 - ŠANĚLSKÝ VEČER - Barbora Kubiková a Ester Pavlů (Foto: Michal Bareš) Klasika u Wericha-10.7.2021 - ŠANĚLSKÝ VEČER - Barbora Kubiková a Ester Pavlů (Foto: Michal Bareš)

Klasické koncerty a recitály v podání výjimečných talentovaných českých a nově i zahraničních umělců doplní doprovodný program pro rodiny s dětmi

Hudební slavnosti na zahradě Werichovy vily nazvané „Klasika u Wericha 2022” – druhý ročník komorního festivalu vážné hudby od 31. 5. do 13. 9. 2022, nově s doprovodným programem pro děti, kterému jsou věnována dvě nedělní odpoledne (26. 6. a 17. 7.).

Jedinečné místo s geniem loci na břehu Čertovky rozezní od konce května do začátku září klasická hudba v podání výjimečných talentovaných mladých umělců z Česka a nově i ze zahraničí.

Dramaturgie koncertů je zaměřena především na písně a opět lehce „cestovatelsky“. V souvislosti s předsednictvím České republiky Radě EU se programy soustředí na evropské autory a lidovou tvorbu. Diváci se mohou těšit na pomyslný výlet slovanskými zeměmi, koncert klasické hudby severských zemí, koncert rakouský; v doprovodném programu na „Italské prázdniny“ na motivy Jana Wericha a svět ilustrací Markéty Vydrové

Hlavními protagonisty zahajovacího koncertu 31. 5. od 19 h budou litevský tenorista Edgaras Davidovičius, hostující sólista Litevské národní opery, a česká sopranistka Eva Esterková, hostující sólistka Národního divadla Brno. Oba mladé umělce spojuje aktivní propagace opery a její přiblížení širším vrstvám. Na programu jsou jak lidové, tak umělé písně na pomyslné cestě z Litvy, přes Polsko, do Česka a Slovenska.

Srpnový koncert (30. 8.) opanuje klasická severská hudba v podání islandské mezzosopranistky a sólistky Národního divadla v Praze Arnheiiður Eiríksdóttir. Dramaturgie programu se opět soustředí na písňovou tvorbu, a to islandskou, norskou, finskou a švédskou motivovanou silou severské přírody, jejich bájí a věčného tématu lásky a zlomených srdcí.

Závěrečný Rakouský koncert (13. 9.) bude patřit držiteli Ceny ředitele Národního divadla v Praze pro mladé umělce do 35 let basbarytonistovi Lukáši Bařákovi a mladé sopranistce Kristýně Kůstkové, laureátce mnoha pěveckých soutěží a držitelce Gold Crystal Heart Award 2020 od Českého Centra New York za šíření české kultury v USA. Posluchači se mohou těšit na cestu čtyřmi stoletími klasiky až po současnost; zazní jak písně, tak árie ze známých Mozartových oper.

Hudební slavnosti Klasika u Wericha vyjíždí za hranice Prahy na krásná místa Česka

V roce 2022 se z programu Klasiky u Wericha budou moci těšit i milovníci vážné hudby mimo Prahu. V Horáckém divadle Jihlava proběhne 21. 7. v 18 h koncert s písněmi Dvořáka, Janáčka a Martinů “V národním tónu” sopranistky Elišky Gattringerové a barytonisty Romana Hozy. Schwarzenberská hrobka v Třeboni se pak 9. 9. v 19 h rozezní klasickou kytarou Barbory Kubíkové a sametovým mezzosopránem Ester Pavlů v programu Španělského večera.

Pro více informací k programu hudebních slavností navštivte www.klasikauwericha.cz nebo www.werichovavila.cz

Kontakt pro média:

Helena Krausová, helena.krausova.pr@gmail.com

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-hudba-festival-Klasika u Wericha

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.