Cesta kapky vody

Jedna kapka pro nás může být poslední kapka pro někoho jiného. Společnost Grohe svou kampaní „Cesta vody“ edukuje širokou veřejnost o tom, jaké úsilí stojí za výsadou pitné vody a jak se zamyslet nad její spotřebou.

Kampaň společnosti Grohe byla spuštěna na Mezinárodní den vody 22. března 2022 a navazuje na předchozí dva ročníky. "Kampaň zahrnovala sérii postů, ve kterých jsme upozornili na důležitost vody, následně lidi přivedli na microsite, kde jsme jim vysvětlili cestu vody v přírodě, a na konec jejich znalosti otestovali v kvízu," říká Václav Kužílek. A dodává: "Cílem letošní kampaně bylo jednoduše a hravě vysvětlit, co se vlastně skrývá za každou kapkou spotřebované vody."

Odborným garantem projektu se i letos stal spolek H2Ospodář, se kterým byla konzultována správnost informací na stránce i v soutěžním kvízu. Na sociálních sítích podpořil kampaň ambasador Karel Kovář alias Kovy. Vysvětlil fanouškům koloběh vody v přírodě, odkázal je na stránku a vyzval k zapojení do soutěže. Té se zúčastnilo 5.444 soutěžících.

Na microsite si kromě koloběhu vody mohli návštěvníci spočítat vlastní vodní stopu díky vodní kalkulačce. Ta byla připravena s pomocí H2Ospodářů už v loňském roce a otázkami mapovali chování lidí a jejich spotřebu vody. Výsledky 23 tisíc uživatelů poté promítli do Vodní stopy Čechů. Vyplynulo z nich například, že úspornou myčku nebo pračku by potřebovalo 35 procent Čechů. Úsporné sprchové hlavice, které za měsíc ušetří až 2 500 litrů vody, používá už 46 procent domácností. Vodní stopa ale není jen kolik litrů nám proteče kohoutky, ale představuje množství vody vynaložené na vypěstování a výrobu všeho, co používáme, oblékáme, jíme, nakupujeme a prodáváme. Z odpovědí na otázky týkající se spotřebního chování se například ukázalo se, že 54 procent respondentů si dá aspoň tři piva týdně. To zvětší vodní stopu o 63 litrů denně.

Cílem kampaně bylo nejen ukázat, jak dlouhá cesta se skrývá za sklenkou čisté vody, ale také, jak díky maličkostem můžeme výrazně snížit spotřebu vody v domácnosti. Používáním kelímku s vodou místo otevřeného kohoutku ušetříme i 25 litrů vody na jedno mytí zubů. Nahrazením jedné koupele pětiminutovou sprchou ušetříme 25 až 125 litrů vody. Návštěvou ekologické myčky ušetříme až 450 litrů vody na jedno umytí oproti mytí hadicí. I malá změna může mít obrovský dopad a každá kapka se počítá.

Sledujte nás na sociálních sítích: Facebooku, Twitteru, Instagramu, LinkedIn a YouTube.

O společnosti Grohe

Grohe je předním světovým výrobcem koupelnových řešení a kuchyňských baterií, který zaměstnává přes 7000 zaměstnanců ve 150 zemích světa – 2600 z toho v Německu. Od roku 2014 je Grohe součástí prestižní japonské obchodní skupiny Lixil, která je zaměřena na vodohospodářské a stavební produkty. Aby každý produkt značky Grohe nabízel „Pure Freude an Wasser“, čistý prožitek z vody, je založen na čtyřech klíčových hodnotách společnosti – kvalitě, technologii, designu a udržitelném rozvoji. Renomované stálice sanitárního průmyslu, například baterie Grohe Eurosmart nebo řady termostatických baterií, ale také revoluční inovace, jako je kuchyňský systém Grohe Blue, podtrhují expertízu a technologické know-how této tradiční německé značky. Grohe vytváří inteligentní, obohacující a udržitelná produktová řešení, která jsou zaměřena na požadavky zákazníků a nabízí bezkonkurenční přidanou hodnotu s pečetí kvality „Made in Germany“: veškerý výzkum, vývoj a design jsou protkány do jednoho integrovaného procesu v rámci našich německých továren. Grohe bere společenskou odpovědnost firem velmi vážně a její hodnotový řetězec je zaměřen na uchovávání omezených přírodních zdrojů. Od dubna 2020 je celosvětová výroba této společnosti zcela uhlíkově neutrální. Do roku 2021 je její ambicí také úplná eliminace jednorázových plastů v baleních.

Jen v průběhu posledních deseti let potvrdilo jedinečnost produktů Grohe více než 490 ocenění za design a inovativní technologie, ale také za udržitelný rozvoj. Společnost Grohe jako první ve svém odvětví získala ocenění CSR Award německé spolkové vlády a ocenění German Sustainability Award 2021 v kategoriích „Zdroje“ a „Design“. V rámci kampaně „50 lídrů v oblasti udržitelnosti a klimatu“ je společnost Grohe také hnací silou udržitelné transformace.

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-Německo-voda-stavebniny-ekologie-firmy-Grohe-Neopublic

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zemědělství, životní prostředí
Stavebnictví, bydlení a reality
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.