Dne 24.5.2022 by se Vadim Petrov, hudební skladatel, dožil 90ti let

Dne 2.5.2022 se v Carnegie Hall v New Yorku konal koncert Komorního orchestru OSN, na němž zazněla i skladba českého hudebního skladatele Vadima Petrova Ruské evangelium, který by se dne 24.5.2022 dožil 90ti let. Skladby Vadima Petrova již po osmé zazněly v této nejprestižnější koncertní budově světa.

Vadim Petrov je v rámci koncertů v Carnegie Hall zařazován po boku světových hudebních velikánů, jako jsou P.I.Čajkovskij. G.F.Händel, na posledním z koncertů vedle F.Chopina, S.Rachmaninova, F.Schuberta. Posláním koncertu bylo zlepšit zkušenosti pacientů s rakovinou pomocí doplňkových terapií, včetně muzikoterapie. Vadim Petrov je znám svými filmovými melodiemi z Krkonošských pohádek či pohádek o krtkovi. Složil hudbu k téměř 1400 filmům, rozhlasovým hrám a divadelním představením. Je nositelem řady domácích i zahraničích ocenění. Celoživotně se věnoval českým studentům konzervatoří, mezi něž patří např. Jaroslav Svěcený, Jiří Pazour či Dáda Patrasová. Založil také Konzervatoř Jaroslava Ježka, která vychovala již stovky vynikajících umělců. Propagaci tvorby Vadima Petrova se věnuje dcera Taťjána a vnučka Linda Vojtová, česká topmodelka žijící v zahraničí.

JUDr.Taťjána Petrovová

Kontakt:

petrovovat@gmail.com

www.vadim-petrov.com

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-hudba-pietní-Petrov-firmy-Petrov music

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.