JA Solar představuje nový fotovoltaický modul typu n s názvem DeepBlue 4.0 X

Peking (Čína) 19. května 2022 (Protext/PRNewswire) –

Společnost JA Solar oslavila 18. května představení nových produktů pro rok 2022. Na trh tak uvádí svůj první fotovoltaický modul typu n, DeepBlue 4.0 X. Touto inovací vůbec poprvé vstupuje na trh fotovoltaických produktů s n-polovodiči.

Řada DeepBlue 4.0 X je založená na křemíkových destičkách o velikosti 182 mm a může se pochlubit nejvyspělejším dodavatelským řetězcem a uznáním v celém odvětví. Zahrnuje tři typy modulů, které lze přizpůsobit jakémukoli scénáři použití: 54článkový modul určený pro rezidenční fotovoltaické systémy a 72článkový a 78článkový pro komerční a užitkové fotovoltaické projekty. Moduly DeepBlue 4.0 X již prošly testy podle norem IEC 61215 a IEC 61730 a získaly certifikát TÜV SÜD. Absolvovaly také testování solnou mlhou, čpavkem, pískem a prachem a prokázaly svou vhodnost pro nejrůznější aplikace a prostředí.

Kromě výhod převzatých z původních modulů DeepBlue 3.0 využívá DeepBlue 4.0 X i nejnovější technologie společnosti JA Solar včetně článku Bycium+, jehož účinnost může při hromadné výrobě díky vysoce kvalitnímu substrátu a struktuře dosáhnout více než 24,8 %. Modul DeepBlue 4.0 X je také vybaven patentovanou technologií zapouzdření modulu s vysokou hustotou GFI (Gapless flexible interconnection, bezešvé pružné spojení), která řeší mechanické namáhání v místech propojení článků použitím kruhové pásky s vyrovnávací úpravou a optimalizovaným zapouzdřovacím materiálem, čímž eliminuje riziko vzniku mikrotrhlin. To vše dodává DeepBlue 4.0 X vyšší spolehlivost a energetickou výtěžnost s maximálním výkonem 625 W a účinností až 22,4 %.

Podle Kun Tanga, ředitele oddělení produktových technologií ve společnosti JA Solar, pracovala společnost JA Solar na technologii polovodičů typu n již několik let a po dlouhodobých investicích do výzkumu a vývoje a řadě experimentů je nyní konečně připravena přikročit k sériové výrobě. Pro ověření výkonnosti výrobku při výrobě energie zahájily společnosti JA Solar a TÜV NORD jednoroční (únor 2021-únor 2022) test energetického výnosu v Čínském fotovoltaickém testovacím centru v Jin-čchuanu na severozápadě Číny. Výsledky ukazují, že energetický výtěžek modulu typu n založeného na článcích Bycium+ je o 3,9 % vyšší než u modulů typu p-PERC. Podle údajů ze simulací fotovoltaických systémů společnosti JA Solar dosahuje snížení nákladů BOS (Balance of System cost, náklady na systémové komponenty) u modulu DeepBlue 4.0 X oproti modulům typu p až 2,1 % a LCOE (Levelized Cost of Electricity, měrných nákladů na výrobu energie) až 4,6 %, což dále zvyšuje IRR (Internal Rate Return, vnitřní výnosové procento) a přináší větší hodnotu pro zákazníka.

Pan Xinwei Niu, člen představenstva a senior viceprezident společnosti JA Solar, uvedl: "Vývoj nízkouhlíkových a ekologických řešení je nyní hlavní celosvětovou misí. Fotovoltaická energie se jako jedna z nejpružnějších a nákladově nejefektivnějších obnovitelných energií stala důležitým nástrojem pro dosažení uhlíkové neutrality. Společnost JA Solar se vždy – od typu p po typ n, od DeepBlue 3.0 až po DeepBlue 4.0 X – držela koncepce produktového designu 'orientovaného na zákazníka'. Stále se snažíme zlepšovat výkon fotovoltaických modulů a vytvořit tak větší hodnotu pro zákazníky, podpořit uplatnění fotovoltaické energie v celosvětovém měřítku a sehrát větší roli v procesu dosažení globální uhlíkové neutrality."

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1820491/JA_Solar_new_product_DeepBlue_4_0_X.jpg

KONTAKT: Oriana Zhang, +86-15701610173, zhangbobo@jasolar.com

Klíčová slova Čína-energie-ekologie-firmy-JA Solar

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.