Cenu YPO Global Impact Award za rok 2022 získal Dharsono Hartono

New York 18. května 2022 (PROTEXT/PRNewswire) -

Organizace YPO, globální komunita lídrů sdružující více než 30.000 vedoucích pracovníků ze 142 zemí, dnes vyhlásila vítěze svého ocenění Global Impact Award 2022, kterým je generální ředitel společnosti PT Rimba Makmur Utama pan Dharsono Hartono (RMU). Společnost PT Rimba Makmur Utama řídí projekt Katingan Mentaya, jehož cílem je omezit odlesňování a podpořit udržitelný rozvoj v Indonésii.

YPO Global Impact Award je nejvyšší ocenění pro členy YPO za jejich působení mimo organizaci, které oslavuje udržitelné a šiřitelné pozitivní aktivity generálních ředitelů.

"Pan Dharsono a jeho úsilí v Indonésii jsou inspirací pro celou komunitu YPO," řekl generální ředitel společnosti YPO Xavier Mufraggi. "Kromě působivých pozitivních dopadů na životní prostředí přináší také dlouhodobá řešení pro místní komunity a buduje novou generaci lídrů a podnikatelů."

Jako ředitel společnosti PT Rimba Makmur Utama pomáhá Dharsono se svým týmem zavádět model udržitelného využívání půdy tím, že omezuje odlesňování krajiny a degradaci půdy, podporuje ochranu přírody, posiluje ekologickou integritu a podporuje hospodářský růst v Indonésii. Prostřednictvím svého projektu Katingan Mentaya společnost chrání a obnovuje rozsáhlé plochy rašelinných mokřadních lesů.

Náplní projektu Katingan Mentaya je ochrana 157.875 hektarů (390.117 akrů) lesa v indonéském regionu Střední Kalimantan na jižním okraji Bornea, který se obvykle využívá k těžbě dřeva. Projekt vygeneroval v průměru 8 milionů uhlíkových kreditů s trojnásobnou zlatou certifikací ročně, což odpovídá anulování emisí dvou milionů automobilů.

Dharsono se svým projektem navíc navázal spolupráci s 35 místními venkovskými komunitami, kterým poskytli alternativy udržitelného příjmu a 1000 mikrofinančních půjček pro malé podniky.

Pan Dharsono řekl: "Ocenění Global Impact Award 2022 je pro mě velkou poctou. Se svým partnerem Rezalem Kusumaatmadjou jsme před 15 lety zakládali RMU s vizí světové ekonomiky, která bude stavět Zemi a lidi na první místo. Projekt Katingan Mentaya je nyní živým důkazem, že společnost zabývající se přírodními řešeními může bojovat proti změně klimatu skutečnými kroky, které pozitivně ovlivňují ekosystémy, společenství a biologickou rozmanitost. Stále máme před sebou dlouhou cestu, ale toto ocenění je pro nás obrovskou motivací k uskutečnění naší mise."

Dharsono Hartono byl vybrán ze skupiny laureátů, zastupujících jednotlivé světové regiony YPO.

Regionální držitelé ocenění YPO Global Impact Award:

• Asheesh Advani (severovýchod USA), prezident a generální ředitel neziskové organizace JA Worldwide

• Sehba Ali (západní oblast USA), generální ředitelka sítě škol KIPP Texas Public Schools

• Ted Alling (jihovýchod USA a Karibik), zakladatel a předseda školy Chattanooga Preparatory School

• Jason Chiu (severní Asie), zakladatel společnosti Cherrypicks

• Dharsono Hartono, generální ředitel společnosti PT Rimba Makmur Utama

• Mike House (Kanada), prezident a generální ředitel nadace Stollery Children's Hospital Foundation

• Edward „Beau" Necco (střední oblast USA), generální ředitel společnosti Necco

• Peter Njonjo (Afrika), spoluzakladatel a generální ředitel skupiny Twiga Foods

• Vikas Pota (Evropa), zakladatel organizace T4 Education

• Varun Sheth (Jižní Asie), spoluzakladatel a generální ředitel platformy Ketto.org

• Jair Ribeiro da Silva (Latinská Amerika), zakladatel a prezident asociace Associaç?o Parceiros da Educaç?o

• Davis Smith (pacifická oblast USA), zakladatel a prezident společnosti Cotopaxi

• Manal Zraiq (Blízký východ/Severní Afrika), předsedkyně školy Al Mustaqbal School

O organizaci YPO:

YPO je globální komunita vedoucích pracovníků. Sdružuje více než 30.000 vedoucích pracovníků ze 142 zemí, které spojuje společné přesvědčení, že svět potřebuje lepší vedoucí pracovníky. Každý z členů organizace dosáhl významných vůdčích úspěchů již v mladém věku. Podniky a organizace pod jejich vedením dosahují v součtu ročního obratu přes 9 bilionů dolarů. Členové YPO se vzájemně inspirují a podporují prostřednictvím partnerského vzdělávání a předávání výjimečných zkušeností v inkluzivní komunitě otevřeného sdílení a důvěry.

Další informace najdete na adrese ypo.org.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1065220/YPO_Logo.jpg

KONTAKT:

Kontakty organizace YPO pro média: Angela Mers, amers@ypo.org, +1 415 298 8534; Caroline Pitt, cpitt@ypo.org, +65 9273 9011

Klíčová slova USA-lesy-ekologie-YPO

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Zemědělství, životní prostředí

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.