Lékařské centrum University of Nebraska a společnost ANANDA Scientific oznamují, že FDA schválil IND pro klinickou studii zkoumající léčbu posttraumatické stresové poruchy (PTSD)

Lékařské centrum University of Nebraska (UNMC) a společnost ANANDA Scientific Inc. oznamují spolupráci na nové klinické studii zkoumající léčbu dospělých s posttraumatickou stresovou poruchou (PTSD).

Tato tisková zpráva obsahuje multimédia. Celou zprávu si můžete prohlédnout zde: https://www.businesswire.com/news/home/20220517005065/en/

Studii vede hlavní výzkumník Mathew Rizzo, M.D., profesor nadace Reynolds, předseda oddělení neurologických věd UNMC a vedoucí lékař neurologického oddělení v Nebraska Medicine.

Studie vyhodnotí účinnost prostředku Nantheia™ ATL5, prověřovaného léčiva používajícího kanabidiol v patentované technologii společnosti ANANDA pro podávání léků. Žádost o zkoušku nového zkoumaného prostředku (IND) byla schválena americkým Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv (FDA).

( Identifikátor klinických studií na webu Clinical Trials.gov NCT05269459 )

"Toto je naše druhá klinická studie zaměřená na PTSD. Jsme nadšeni, že výzkumný tým UNMC s námi spolupracuje na hodnocení našeho slibného léčiva na tento velmi vysilující stav," řekl Sohail R. Zaidi, výkonný ředitel společnosti ANANDA. "Je to důležitý krok v našem úsilí poskytnout pacientům s PTSD potenciálně lepší terapeutické možnosti."

"Pokrok ve výzkumu, který je založen na důkazech v oblasti nových terapeutik, by velké populaci pacientů s PTSD poskytl nové inovativní možnosti léčby, a to je stěžejním cílem našeho výzkumného týmu," řekl Dr. Rizzo. "Jsme rádi, že na této studii můžeme spolupracovat se společností ANANDA Scientific."

Dr. Rizzo je také ředitelem klinické a translační výzkumné sítě IDeA v Great Plains Národního institutu zdraví. Předsedá výkonnému výboru organizace American Brain Coalition, která se zasazuje o podporu výzkumu neurologických léků.

Ve výzkumném týmu Dr. Rizza bude doktorka Jennifer Merickelová, kognitivní neuroložka a odborná asistentka na oddělení neurologických věd UNMC, a Brigette Vaughanová, registrovaná zdravotní sestra s pokročilou praxí, klinická a výzkumná pracovnice na oddělení psychiatrie UNMC.

Do této dvojitě zaslepené, placebem kontrolované, randomizované klinické studie fáze II se plánuje zařadit 240 účastníků, aby bylo možné provést přísné klinické a reálné hodnocení účinnosti a bezpečnosti přípravku Nantheia™ ATL5.

O PŘÍPRAVKU NANTHEIA™ ATL5

Nantheia™ ATL5 je zkoumaný léčivý přípravek, který využívá kanabidiol ve vlastní technologii společnosti ANANDA Liquid Structure delivery. Předklinické a počáteční klinické studie ukazují, že technologie podávání Liquid Structure™ společnosti ANANDA (licencovaná společností Lyotropic Delivery Systems (LDS) Ltd v Jeruzalémě v Izraeli) zvyšuje účinnost a stabilitu kanabidiolu. Nantheia™ ATL5 je perorální přípravek se 100 mg kanabidiolu v jedné softgelové kapsli.

O Lékařském centru University of Nebraska

Jako jediné veřejné akademické zdravotnické vědecké centrum v Nebrasce se UNMC zavázalo k výchově zdravotnických pracovníků 21. století, k hledání léků a způsobů léčby zničujících nemocí, k poskytování nejlepší péče pacientům a ke službě státu a jeho komunitám prostřednictvím oceňovaných aktivit. UNMC má šest vysokých škol a dva instituty, kde dvě desítky programů slouží více než 4200 studentům. Výzkumní pracovníci UNMC provádějí špičkový výzkum v oblasti neurologických věd, onkologie, infekčních chorob a v dalších klíčových oblastech.

O SPOLEČNOSTI ANANDA SCIENTIFIC

ANANDA je přední, na výzkum zaměřená biofarmaceutická společnost, která je průkopníkem na poli vysoce kvalitních klinických studií hodnotících terapeutické indikace, jako jsou PTSD, radikulopatická bolest, úzkost a poruchy způsobené užíváním opioidů (Mt. Sinai a UCLA). Společnost využívá patentovanou technologii podávání, díky níž jsou kanabinoidy a další sloučeniny rostlinného původu vysoce biologicky dostupné, rozpustné ve vodě a stabilní po dobu trvanlivosti, a zaměřuje se na výrobu účinných farmaceutických produktů špičkové kvality. Aby diverzifikovala své klinické portfolio, společnost rozšiřuje svou výzkumnou základnu prostřednictvím několika sponzorovaných dohod o výzkumu s univerzitami. V souladu se svými silnými údaji založenými na výzkumu má společnost rozšiřující se portfolio nutraceutických volně prodejných produktů. Společnost ANANDA uvedla tyto výrobky úspěšně na trh v USA, Austrálii a Velké Británii a expanduje na další trhy, jako je EU, Čína, Afrika a další asijské země.

Zobrazit zdrojovou verzi na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220517005065/en/

Kontakty

ANANDA Scientific Media Relations | Christopher Moore | 813 326 4265 | media@anandascientific.com

Zdroj: ANANDA Scientific Inc.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Klíčová slova USA-věda-školy-zdraví-ANANDA Scientific

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Zdravotnictví
Věda, vzdělávání a školství

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.