Společnost Changhong se zařadila mezi 50 nejlepších podniků zabývajících se inteligentní výrobou v Číně

• Nejvýznamnějším důvodem pro zařazení do tohoto prestižního seznamu byla její zdokonalená inteligentní výrobní linka pro průmyslový internet 5G+

Společnost Changhong, špičkový čínský výrobce elektrospotřebičů pro domácnost, byla nedávno díky své zdokonalené inteligentní výrobní lince pro průmyslový internet 5G+ zařazena do seznamu 50 nejlepších podniků zabývajících se inteligentní výrobou v Číně. Seznam publikoval časopis CIWEEK (vydávaný Čínskou akademií věd) společně s organizacemi eNet Research Institute a De Ben Management Consulting.

V roce 2020 byla v továrně společnosti Changhong na výrobu chytrých displejů uvedena do provozu první čínská výrobní linka pro průmyslový internet 5G+. Jedná se o jednu z nejmodernějších výrobních linek pro hromadnou produkci chytrých televizorů v zemi. Navíc umožňuje integraci všech jednotlivostí – konkrétně plánování, procesu, nákupu a zpracování materiálu i odbavení hotových výrobků – do plynulého pracovního postupu. Celý výrobní proces je dále usnadněn monitoringem a řízením prostřednictvím řídicích systémů průmyslových zařízení.

Ve stejném roce bylo založeno modulární centrum pro inteligentní výrobu společnosti Changhong mimo Čínu. Toto centrum je vybaveno informačním systémem spojujícím cloudovou platformu IoT, big data, umělou inteligenci a další podpůrné technologie. Je proto vysoce efektivním, flexibilním a chytrým výrobním systémem, který podporuje hromadné přizpůsobení konečného výrobku. To společnosti Changhong umožnilo úspěšnou transformaci na inteligentního výrobce.

V roce 1998 začala společnost Changhong prozkoumávat trhy mimo Čínu. Po založení továrny na výrobu televizorů a klimatizací v Indonésii v roce 2000 otevřela v roce 2005 závod v České republice a stala se tak prvním čínským podnikem na výrobu domácích spotřebičů samostatně investujícím v Evropě. V roce 2011 uzavřela společnost Changhong strategické partnerství se společností RUBA Group, největším pákistánským distributorem domácích spotřebičů, a založila společnost Changhong RUBA Company. Společně pak tyto podniky zahájily výrobu vlastní řady televizorů, chladniček a klimatizací, čímž uvedly do praxe svůj plán vyrábět všechny tyto domácí spotřebiče v Pákistánu. V roce 2020 společnost Changhong dokončila instalaci nových automatizovaných linek ve svých hlavních zámořských výrobních základnách a zahájila jejich zkušební provoz, čímž výrazně zvýšila kapacitu a efektivitu výroby.

Díky soustavnému úsilí interních i externích týmů dovedla společnost Changhong v uplynulých desetiletích své produkty, výrobní postupy, technologie i značky k dokonalosti. Dodnes založila 13 dceřiných společností, tři výzkumná a vývojová centra a pět výrobních základen v zahraničí.

Dalším jejím cílem je připojit se k síti Global Lighthouse Network Světového ekonomického fóra. Proto hodlá rozšířit své aktivity v oblasti předcházejících a navazujících hodnotových řetězců, jako jsou kompresory pro chladničky nebo velkokapacitní datová úložiště, a zároveň si zachovat dominantní postavení v oblasti hlavních produktů, jako jsou televizory, chladničky nebo klimatizace. Společnost Changhong posouvá hranice klíčových technologií, konsoliduje inteligentní výrobu a propojuje ji s inteligentním obchodováním i výzkumem a vývojem. Tyto technologie pak využívá k transformaci obchodních operací, vývoje produktů, výroby, řízení kvality a služeb pro spotřebitele, a tvoří tak zcela novou budoucnost inteligentní výroby. Ta se bude vyznačovat zvyšováním účinnosti, úsporami energie, snižováním emisí a optimalizací podnikání.

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1815571/Changhong_5A_smart_factory.jpg

KONTAKT: Yujie Tao, +86-15521533234

Klíčová slova Čína-stroje-trendy-elektronika-Changhong

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.