Veletrh nabitý energií a digitálními technologiemi

Za necelý týden startuje největší veletržní událost tohoto půlroku. AMPER je největším B2B veletrhem v oblastech elektrotechniky, energetiky, elektroniky, automatizace a digitalizace, ICT, osvětlení a zabezpečení v ČR i na Slovensku. 570 vystavovatelů z 27 zemí světa ve 3 veletržních halách představí inovativní řešení pro digitalizaci průmyslu, udržitelnou energetiku, nové technologie pro chytrá města a e-mobilitu i řadu novinek z oblasti zabezpečení a osvětlení. Veletrh AMPER, pořádaný společností Terinvest, se bude konat od 17. do 20. 5. 2022 na Výstavišti Brno.

Program pro odborníky i studenty

V doprovodném programu organizátoři zdůrazňují nejmodernější technologie především v oblasti automatizace a digitalizace, moderní energetiky, IoT a 5G sítí, e-mobility a smart city. Kromě samostatných konferencí, seminářů i odborných školení jsou připravena rozsáhlá vícedenní fóra pro širší odbornou veřejnost přímo na výstavních plochách. Ve čtvrtek 19. 5. proběhne Fotovoltaické fórum, se zástupci ÚJV Řež se bude diskutovat o vodíkových technologiích jako nástroji ke snížení energetické závislosti a zajímavá bude i konference vedená předními odborníky o nově připravované legislativě pro oblast VETZ, která proběhne ve středu 18. 5. Na pátek je připraven speciální program pro studenty s názvem Automatizace hrou. Zpestřením nejen pro ně bude návštěva populárního robotického psa Spot od firmy Boston Dynamics.

AMPER v rytmu digitalizace, IoT a 5G

Digitalizace a automatizace postupně mění současnou podobu průmyslu. Na veletrhu tomuto oboru patří převážně prostor v hale V, která je věnovaná vystavovatelům těchto řešení vedoucích k vyšší efektivitě výrobních a logistických procesů. Mezi nimi nalezneme nadnárodní korporace a světové lídry ve svých oborech, ale i tradiční české podniky a nově vstupující firmy na trh. Otevřený prostor FÓRA AUTOMATIZACE & DIGITALIZACE zde nabízí širší odborné veřejnosti možnost diskuze např. o efektivní digitalizaci průmyslové výroby s důrazem na kybernetickou bezpečnost řešení. Návštěvníky jistě zaujme i IoT a 5G Experience zone společnosti Vodafone v hale P, kde se dozví, jak pomocí sítě internetu věcí vybudovat smart factory, smart building nebo smart city.

Více na www.amper.cz.

Kontakt:

TERINVEST, spol. s r. o. - veletržní správa

chytilova@terinvest.com, www.terinvest.com

Klíčová slova ČR-elektronika-veletrhy-Amper-Terinvest

Oblast
Jihomoravský (bn)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.