Mawi DNA Technologies uvádí na trh NextSWAB™ pro přesnější a spolehlivější výsledky testu na covid-19

Hayward (USA) 11. května 2022 (PROTEXT/BusinessWire) -

Společnost Mawi DNA Technologies (Mawi), která se zaměřuje na vývoj inovativních technologií pro odběr vzorků ve zdravotnictví, uvedla na trh stěrový tampon NextSWAB™, stoprocentně plastový tampon pro lékařské účely navržený a vyráběný v USA. Společnost Mawi uvedla tento nový výrobek na trh v reakci na nedostatek tamponů na test covidu-19. Je určen pro vysoce účinný odběr bez rizika kontaminace nežádoucími prvky, které mohou ovlivnit výsledek testování založený na metodě PCR. NextSWAB™ je v současné době optimalizován pro odběr nosních vzorků. Zároveň probíhá ověřování dalších možnosti odběru vzorků tímto výrobkem.

"Sterilní aplikátor pro odběr vzorků NextSWAB™ je dlouhý šest palců s unikátní konstrukcí hlavice umístěné na distálním konci," řekl Dr. Bassam El-Fahmawi, generální ředitel společnosti Mawi. "Hlavice tamponu má dva kanálky oddělené přepážkou, která zadržuje odebraný nosní materiál, který lze jemným protřepáním uvolnit do transportního média. Flexibilní hlavice snadno a účinně zapadne do štěrbin. Umožňuje přední odběr nosních vzorků s minimálním nepohodlím pro uživatele, které je dostatečné pro získání smysluplného výsledku," dodal Dr. El-Fahmawi.

Zařízení NextSWAB™ je kompatibilní s mnoha transportními zkumavkami na vzorky, takže je ideální pro sdružování vzorků z více stěrů v jedné zkumavce. Pro dosažení optimálních výsledků je však nejefektivnější, pokud se používá ve spojení s technologií odběru vzorků iSWAB-Microbiome-EL společnosti Mawi, která uživatelům umožňuje vynechat krok extrakce RNA v molekulárních testech covid-19. Do stejné zkumavky lze přidat druhý nosní vzorek, čímž se vytvoří koncentrovanější vzorek a zvýší se celková spolehlivost testu. Zařízení NextSWAB™ se dodává připravené k použití a nevyžaduje žádnou přípravu pro odběr vzorku.

"Náš NextSWAB™ plně uvolňuje svůj obsah do transportního média pro vzorek, čímž odpadá nutnost přepravy tamponu se vzorkem," zdůraznil Dr. El-Fahmawi. "Plně koncentrovaný tekutý vzorek pak lze rychle zpracovat pomocí robotických systémů pro manipulaci s tekutinami nebo jakéhokoli laboratorního pracovního postupu. Během počátečního testování v oblasti výzkumu a vývoje se ukázalo, že jedinečná a patentovaná konstrukce hlavice vykazuje vyšší účinnost sběru vzorků z nosu (ve střední části nosu a přední části nosu) než u běžných tamponů," uvedl.

Vzhledem k poptávce po tamponech pro odběr vzorků covid-19 je linie dodavatelského řetězce pro NextSWAB™ spolehlivá a stabilní díky konstrukci z lisovaného plastu a výrobě v USA. Další informace o systému NextSWAB™ naleznete na adrese www.mawidna.com.

O společnosti Mawi DNA Technologies

Společnost Mawi DNA Technologies, založená v roce 2013, vyvinula a uvedla na trh technologii iSWAB, inovativní systém pro odběr biologických vzorků. Posláním společnosti Mawi je udržovat integritu vzorků z jakéhokoli místa na světě při pokojové teplotě, což umožňuje skutečnou rozmanitost vzorků v jakémkoli geografickém regionu nebo segmentu populace. Ve společnosti Mawi "The Future of Biosampling is Here™" (Budoucnost odběru biologických vzorků je zde™). Další informace naleznete na adrese http://www.mawidna.com.

Podívejte se na zdrojovou verzi zprávy: https://www.businesswire.com/news/home/20220510005587/en/

Kontakty

Investoři:

Jerome David, viceprezident pro prodej a marketing

510-256-5186, j.david@mawidna.com

Kontaktní osoba pro média:

Mgr:Susan Tellem, APR, RN, BSN

310-313-3444, SMS nebo tel. 310-613-3504 susan@tellemgrodypr.com

Zdroj: Mawi DNA Technologies

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

PROTEXT

Klíčová slova USA-zdraví-farmacie-Mawi DNA Technologies

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Zdravotnictví
Chemický a farmaceutický průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.