SaltPay spouští nový online magazín pro podnikatele

Ulehčit život malým a středním podnikatelům, poradit v začátcích podnikání a inspirovat. To je cílem nového online magazínu SaltPayper. Stojí za ním mezinárodní startup SaltPay, který vytváří komplexní manažerský a pokladní systém Storyous. Magazín má za sebou zkušební provoz, naplno se rozjede od konce května 2022.

"Důležitostí malých a středních podniků a jejich podporou se všichni velice rádi ohání, často ale zůstává pouze u slov. Přestože 99 procent podnikatelů v České republice patří právě do skupiny malého a středního podnikání a tvoří páteř české ekonomiky, potřebné nástroje a dostatečná podpora chybí,“ říká mluvčí SaltPay pro Českou republiku Jana Kohoutová a dodává: „V SaltPay proto vytváříme komplexní řešení, které dává podnikatelům do rukou všechny nástroje, které potřebují od začátku budování svého byznysu až po jeho růst. Digitalizací a automatizací procesů se jim snažíme dát čas navíc, který mohou věnovat tomu nejdůležitějšímu – péči o své zákazníky. SaltPayper pro nás představuje další způsob, jak můžeme podpořit rozvoj jejich podnikání.“

Magazín cílí především na obchodníky z oblasti maloobchodu a služeb, jako jsou kupříkladu majitelé květinářství, kadeřnictví, beauty a wellness salonů, restaurací, kaváren, ale třeba i autodílen. Čtenáři magazínu například zjistí, jak zlepšit každodenní provoz, jak vhodně propojit klasické podnikání v kamenné prodejně s prodejem na internetu a na sociálních sítích nebo jak si dlouhodobě udržet zákazníky. SaltPayper vedle praktických tipů přinese také rozhovory s podnikateli, kteří se svůj byznys rozhodli dělat trošku jinak a mohou inspirovat ostatní k rozvoji podnikání i v této nelehké a nejisté době.

Inspirací pro nově vznikající médium byl v gastro komunitě etablovaný Storyous Magazín, který s drobnými přestávkami funguje od roku 2016. Magazín přináší zprávy o nově otevřených podnicích, tematických restauracích a dalších gastronomických projektech, stejně jako B2B zaměřené články na vylepšení provozu a podnikání.

Přestože Storyous vznikal především jako pokladní a manažerský systém pro restaurace, s příchodem SaltPay se portfolio klientů a poskytovaných služeb výrazně rozšiřuje a firma míří i mimo oblast gastronomie. Přirozeným krokem je tudíž spuštění nového, šířeji zaměřeného magazínu, SaltPayperu, který bude radit a pomáhat s podnikáním například lidem z oblasti maloobchodu. Magazín odstartoval zkušební verzí v češtině a nyní také ve slovenštině, v průběhu letošního roku se rozjede i v maďarštině.

O SaltPay

Fintechová skupina SaltPay poskytuje podnikatelům platební služby, software a technologie, které ulehčují každodenní provoz a pomáhají řídit a rozvíjet jejich byznys. Dodává terminály pro přijímání plateb, vytváří integrace, které podporují řízení vztahů se zákazníky, dodavateli i zaměstnanci. Zjednodušuje platby faktur, objednávání i evidenci tržeb a snaží se automatizovat veškeré aspekty podnikání. Od začátku roku 2021 je součástí portfolia firmy český startup Storyous, který zároveň představuje klíčový (ne však zdaleka jediný) produkt celé skupiny. SaltPay má v současné době více než tisíc zaměstnanců ve 14 pobočkách ve 12 zemích a neustále se rozšiřuje. Aktuálně obsluhuje více než 100 tisíc obchodníků, zejména v Evropě. Více informací naleznete na webových stránkách SaltPay a také na Facebooku, LinkedInu nebo Instagramu společnosti.

Klíčová slova ČR-média-služby-hospodářství-firmy-Storyous-SaltPay

Oblast
země bývalého SSSR bez Pobaltí (sp)

Kategorie
Služby, cestovní ruch
Média, společnost a životní styl
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.