Inovativní řešení pro zdravé klouby FruiteX-B® přichází do EU

Společnost FutureCeuticals, Inc. s potěšením oznamuje, že její přípravek pro zdravé klouby FruiteX-B® je nyní prostřednictvím jejího evropského distributora, společnosti vaneeghen,dostupný pro komerční použití v Evropské unii (EU).

V roce 2019 podala společnost FutureCeuticals, Inc. žádost Evropské komisi o posouzení fruktoboritanu vápenatého, komerčně známého pod názvem FruiteX-B®, pro udělení statusu nové potraviny. V květnu 2021 dokončil panel Evropského úřadu pro bezpečnost potravin (EFSA) pro výživu, nové potraviny a potravinové alergeny (NDA) hodnocení veškerých podkladů a vydal stanovisko, že FruiteX-B je bezpečný jako nová potravina dle předpisů EU .

„Velice nás těší, že FruiteX-B získal status nové potraviny a je nyní k dispozici společnostem v EU, které hledají bezpečné a účinné látky podporující zdraví kloubů," říká Randy Wexler, viceprezident, generální poradce a vedoucí výzkumu a vývoje ve společnosti FutureCeuticals. „Doufáme, že prostřednictvím našeho partnerství se společností vaneeghen se značka FruiteX-B v budoucnu rozšíří po EU."

„Společnost vaneeghen je hrdá, že může tuto inovativní značku uvést na evropský trh," prohlásil ředitel pro inovace a marketing ve společnosti vaneeghen Erik Bakkers. „FruiteX-B oficiálně představíme na veletrhu VitaFoods Europe v květnu 2022 (stánek č. I170). Těšíme se, že se zde seznámíme s potenciálními partnery, kteří chtějí vytvořit nový úspěšný produkt pro zdraví kloubů."

Patentovaný veganský minerální komplex FruiteX-B (fruktoboritan vápenatý) je složením identický s přírodní látkou, která nachází v některých druzích ovoce, zeleniny, ořechů a luštěnin.

S více než dvaceti lety výzkumu a komerčního úspěchu na trhu ve Spojených státech má za sebou dlouhou historii bezpečného, klinicky účinného užívání ke zlepšení komfortu a pohyblivosti kloubů.

Další informace najdete na adrese fruitex-b.com .

O společnosti FutureCeuticals:

FutureCeuticals, Inc. je rodinná společnost s předním postavením v oboru výzkumu, vývoje a výroby ovocných, zeleninových a obilných produktů pro trh funkčních potravin a doplňků stravy. Spojujeme přírodu a vědu v inovacích, které vyživují lidské životy.

O společnosti vaneeghen:

vaneeghen je rodinná společnost s více než 350 lety zkušeností v oblasti výroby a distribuce potravinářského zboží. V průběhu let jsme se vypracovali na předního mezinárodního distributora inovativních produktů, vitamínů, rostlinných výtažků, minerálů a dalších živin.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1810868/Fruitex_B_logo.jpg

KONTAKT: Vicki Gawlinski, vicki.gawlinski@futureceuticals.com

Klíčová slova USA-zdraví-potraviny-FutureCeuticals

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Zdravotnictví
Potraviny, gastronomie

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.