Zymo Research strategicky investuje do společnosti Star Array s cílem vyvinout platformu pro automatizovanou extrakci nukleových kyselin a superrychlou PCR pro trh POCT

Irvine (Kalifornie) 28. dubna 2022 (PROTEXT/PRNewswire) -

Společnosti Zymo Research a Star Array dnes oznámily strategickou investici společnosti Zymo Research do podílu ve společnosti Star Array, soukromé biomedicínské technologické společnosti sídlící v Singapuru. Investice jim umožní spojit technologie pro purifikaci nukleových kyselin a testování společnosti Zymo Research s inženýrskými a automatizačními znalostmi společnosti Star Array a expandovat na rozvíjející se trhy s produkty pro výzkumné účely (For Research Use Only, FRUO) a diagnostiku včetně testování v místě péče (Point Of Care Testing, POCT).

Společnost Star Array se zabývala vývojem automatizovaného (kazetového) systému pro čištění nukleových kyselin společně s technologií pro jejich superrychlou amplifikaci. Vyrábí a dodává také různé genetické analyzátory, přičemž jejím hlavním produktem je superrychlá platforma pro qPCR XDive™ s příslušnými testovacími sadami a softwarem. Během epidemie COVID-19 vyvinula společnost Star Array test pro detekci SARS-CoV-2 , který využívá právě systém XDive™. Celý proces od odběru vzorku k získání výsledku trvá méně než 45 minut a systém lze použít v jakémkoli klinickém prostředí. V současné době prochází společnost Star Array procesem získání oprávnění k mimořádnému použití (Emergency Use Authorization, EUA) u amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) v rámci programu urychlení diagnostiky (Rapid Acceleration of Diagnostics, RADx®) Národních institutů zdraví (NIH).

Společnost Zymo Research je již od svého založení v roce 1994 vyhlášená pro své technologie extrakce DNA/RNA a genetického testování. Jejím cílem bylo vyvinout účinnější soupravy a zařízení pro odběr vzorků, které by zjednodušily a zkrátily dobu potřebnou k laboratorní izolaci nukleových kyselin. Nyní bude Zymo Research spolupracovat se společností Star Array na vývoji předpřipravených kazet, obsahujících potřebné reagencie pro test onemocnění COVID-19 společnosti Star Array i pro budoucí POCT.

"Společnosti Star Array zaujímá se svými výkonnými analyzátory přední místo v oblasti PCR technologií. Její systém XDive™ PCR dokáže dokončit typický 40cyklový multiplexní qPCR běh za 5-7 minut. Spojení systémů Star Array s purifikačními činidly pro DNA/RNA a testy na základě nukleových kyselin od Zymo Research umožní zavést jednoduchý, přímočarý pracovní postup Sample-In/Answer-Out (vlož vzorek – získej výsledek). Díky naší investici do společnosti Star Array budeme moci vyvíjet produkty zaměřené na POCT pro globální trh," uvedl Marc Van Eden, viceprezident pro rozvoj podnikání ve společnosti Zymo Research.

"Společnosti Zymo Research a Star Array vybudovaly své podnikání na pomezí vědy a technologie a spojuje je vize ultrarychlé technologie PCR, která umožní analyzovat POC PCR testy během několika minut v lékařských ordinacích, laboratořích a nemocnicích. Naším společným cílem je vytvořit v budoucnu ještě více produktů pro POCT," řekl dr. Yanhui Liu, viceprezident společnosti Star Array Pte. Ltd.

O technologiích společnosti Zymo Research pro extrakci DNA/RNA a testování se dozvíte více na jejich webových stránkách. Více informací o technologii společnosti Star Array najdete zde: https://www.star-array.com/research-tools.

O společnosti Zymo Research Corp.

Zymo Research je soukromá společnost, která od roku 1994 poskytuje vědcům a lékařům nejmodernější nástroje molekulární biologie. Její heslo „Krásou vědy je přinášet jednoduchost" se odráží ve všech jejích produktech – od oblasti epigenetiky až po technologie purifikace DNA/RNA. Společnost Zymo Research, historicky uznávaná jako lídr v oblasti epigenetiky, překonává hranice s novými řešeními pro odběr vzorků, technologiemi stanovení mikrobiomu, diagnostickými zařízeními a technologiemi NGS, které jsou vysoce kvalitní a uživatelsky přístupné. Sledujte společnost Zymo Research na Facebooku, LinkedIn, Twitteru a Instagramu.

O společnosti Star Array Pte. Ltd.

Společnost Star Array je předním vývojářem superrychlého genetického testování na místě, založeného na nových integrovaných procesech přípravy vzorků a qPCR. Zaměřuje se především na superrychlé technologie amplifikace a extrakce nukleových kyselin. Poptávka po zrychlení odezvy vedla společnost Star Array k vytvoření superrychlých genetických testů, které lze využít pro precizní medicínu v ordinacích i rutinní laboratorní testování v nemocnicích. Společnost Star Array sídlí v Singapuru. Kontakt na https://www.star-array.com.

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1805123/Zymo_Research_Star_Array.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/364743/Zymo_Research_Corp_Logo.jpg

KONTAKT: Marketingové oddělení, Zymo Research Corp., 949 679 1190, marketing@zymoresearch.com

Klíčová slova USA-chemie-zdraví-farmacie-Zymo Research

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Zdravotnictví
Chemický a farmaceutický průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.